כמה פעמים קרה לכם ששכחתם את הסיסמה בכניסה לדואר האלקטרוני, לרשת החברתית או שירות כזה או אחר באינטרנט? העידן הטכנולוגי הביא עימו עשרות סיסמאות שאנו נדרשים לזכור ולשנן, ועד היום לא נמצא פתרון פשוט, יעיל ומהיר כדי להתחבר לשירותים מבלי הצורך לזכור את כל הסיסמאות שקבענו.

מה תעדיפו: גלולה או קעקוע?
מוטורולה הציגה בכנס ה-D11 בשבוע שעבר של AllThingsD מוצר מהפכני – גלולה לבליעה המתקשרת את הסיסמה למכשיר המשתמש. לדברי רג’ינה דוגאן, לשעבר ראש מנהלת פיתוח בצבא האמריקאי וכעת עובדת בגוגל אמרה:

"המשתמש הממוצע נדרש להתחבר לחשבונות כ-39 פעמים במהלך היום, ומבזבז כ-2.3 שניות בממוצע לכל התחברות – זה אם הוא זוכר את הסיסמה."

כדי לפתור את הבעיה, הוצגה הגלולה, שאושרה על ידי ה-FDA האמריקאי ומותאמת למגוון של מכשירים וצורכת את החשמל. מחומצות הקיבה שבגוף. “התעשייה עדיין תקועה באותה טכנולוגיית התחברות כבר 40 שנה”, אמה דוגאן, “ולמוטרולה יש את הפתרון”. הגלולה יכולה להילקח על בסיס יומי ללא כל חשש ומקודדת את עצמה אוטומטית בהצפנה של 18 סיביותmc10_digital_tattoo

למי שלא מעוניין בגופים זרים הנכנסים לו לגוף, הציגה מוטורולה את הקעקוע הדיגיטלי הפועל באותה הטכנולוגיה של הגלולה, רק שהקעקוע מוטבע על גוף המשתמש. מדובר במעגל אלקטרוני קטן אשר היה מיועד במקור לשימוש רפואי ומוטורולה עשתה לו הסבה לשוק האזרחי.

“אנחנו לא משווקים את הפתרונות כעת”, אמרו במוטורולה, שוודאי מעוניינים לראות כיצד הטכנולוגיה תתפתח והאם המשתמשים יסכימו לאמץ אותה ואת החדירה הזו לגוף האדם.

קרא עוד:  סוני שחררה טיזר ל-IMX686 - חיישן באבחנה של 60 מגה-פיקסל שישולב בטלפונים ב-2020

ומה דעתכם? האם תסכימו לבלוע גלולה או לעשות קעקוע כדי לחסוך את הסיסמאות שלכם?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.