לפני שהוכרז ה-Moto X בתחילת אוגוסט. צפה עולם הטכנולוגיה בכיליון עיניים במוטורולה, מאחר ומכשיר זה צפוי היה להיות מכשיר הדגל הראשון של החברה מאז רכישתה על ידי גוגל.  Moto X הוצג כמכשיר דגל אך עם מפרט המתאים לשוק הבינוני, ושווק אך ורק לחברות הסלולריות בארה"ב עם אפשרות להתאמה אישית. באופן מפתיע (ויש שיגידו גם מאכזב), הסמארטפון החדש של מוטורולה-גוגל לא הגיע עם גרסת האנדרואיד הכי חדשה בעת השקתו, אנדרואיד 4.3 Jelly-Bean, והגיע עם הגרסה הקודמת, אנדרואיד 4.2.2. בנוסף, הכריזה מוטורולה כי המכשיר לא יקבל עדכונים ישירות מגוגל כמו משפחת הנקסוסים ומכשירי ה-Google Play Edition, אלא יקבל עדכונים ממוטורולה. אמנם בשורה זו אכזבה אנשים רבים, אך במבחן הביצוע מוטורולה לקחה את עניין העדכונים באופן טוב יותר מכל חברה אחרת, וה-Moto X הוא המכשיר הראשון שקיבל את העדכון (הרשמי) לגרסת אנדרואיד 4.4 Kitkat.

מפעילת הסלולר הראשונה שעדכנה את ה-Moto X לקיטקט הייתה רשת הסלולר Verizon ב-19 בנובמבר. לאחר מכן ב-21 וב-22 בנובמבר היו אלו T-Mobile ו-AT&T בהתאמה אשר עדכנו את המכשירי וכעת שתי חברות הסלולר האמריקאיות היחידות שנותרו – U.S Cellular ו-Sprint עדכנו את ה-Moto X החל מאתמול (יום ה') לאנדרואיד 4.4 ובכך כל דגמי המכשיר המופצות בשוק יקבלו עדכון לאנדרואיד 4.4. אז אמנם למוטורולה החדשה רק שני מכשירים בשוק, אך כעת מכשיר הדגל Moto X הוא הראשון בעולם מעודכן לאנדרואיד 4.4 בכל דגמיו (פרט לאלו של גוגל).

כזכור, אנדרואיד 4.4 Kitkat מביאה עימה חייגן משופר, אפשרויות חדשות בגלריה המגיעות יחד עם כלים חדשים לעריכת תמונות, סמייל אמוג'י (Emoji) במקלדת, Hangouts המשתלב עם אפליקציית ההודעות של המכשיר, טוויקים נוספים בממשק המשתמש. בנוסף, מוטורולה הוסיפה לעדכון גם שיפורים לממשק המצלמה, כך שכעת המשתמש יוכל פשוט לגרור את האצבע שלו על המסך בתוך אפליקציית המצלמה על מנת לבחור אזור התמקדות (פוקוס) וחשיפה ידנית.