ערב ההכרזה על ה-Galaxy Nexus של גוגל וסמסונג, הייתה הכרזה נוספת של מוטורולה ומפעילת הסלולר האמריקאית Verizon. באירוע נחשף מכשיר הדגל החדש של מוטורולה הלא הוא ה-Droid Razr, מכשיר סמארטפון מבוסס אנדרואיד בעובי של 7.1 מ"מ דבר אשר הופך אותו בקלות לסמארטפון מבוסס האנדרואיד הדק בעולם.

כידוע משתמשי אנדרואיד העלו ביקורת כלפי חברת מוטורולה שכן כל מכשירי הסלולאר שלהם נמכרים עם Bootloader נעול, דבר אשר מכריח מפתחים ומשתמשים אשר מעוניינים להחליף את גירסת מערכת-ההפעלה על המכשיר, למצוא פתרונות עוקפים ולעיתים מסובכים במיוחד על-מנת להשיג הרשאות מנהל (Root) והרשאת כתיבה ל-Bootloader. הדבר נובע בעיקר מהדרישה של מפעילות הסלולאר השונות אשר לא מעוניינות ש"המשתמש הפשוט" יתעסק עם המכשיר, שכן פעולה של צריבת רום מסכנת את המשתמש בכך שהוא עלול להשבית את המכשיר שלו, מה שיאלץ את חברת הסלולאר לתקנו. במוטורולה הבטיחו בעקבות לחץ שהופעל עליהם ברשתות החברתיות כי הם יפעלו ליישם פתרון ויספקו כלי לפתיחת המכשיר אשר ירצה הן את חברות הסלולאר ואת את קהילת המפתחים.

הבלוג האוסטרלי AusDroid יצר קשר עם כריסטי וויאט (Christy Wyatt), סמנכ"ל התקנים ניידים ב-Motorola. ווויאט אישר כי הגירסה העולמית של ה-Razr, תגיע עם Bootloader ניתן לפתיחה, אך עדיין בידי מפעילות הסלולאר המקומיות תהיה ההכרעה הסופית בנושא אם להשאיר אותו פתוח או נעול, אם כי האתר TalkAndroid מציין כי מכשיר ללא שיוך למפעיל סלולאר מסוים יכלול Bootloader במצב פתוח.

קרא עוד:  סוני חושפת את Xperia Ace, קומפקטי לשוק הביניים

בצד הישראלי השלוחה של מוטורולה בארץ הודיעה כי ה-Razr יגיע גם למחוזותינו, מעניין יהיה לראות אם חברות הסלולאר המקומיות יחליטו להשאיר את ה-Bootloader פתוח, או שמא לנעול אותו. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.