מוטורולה (Motorola) הציגה לראשונה בתערוכת IFA 2017 את ה-Moto X4, מכשיר המיועד לשוק הביניים ושיווקו יחל עוד החודש במחיר של החל מ-399 אירו.

Moto X4 לא מציג מפרט מיוחד אך יש לו מספר מאפיינים מעניינים. תחילה, הטלפון יכלול מסך LCD באיכות HD ובגודל 5.2 אינץ', והוא מבוסס על מעבד Snapdragon 630 מתוצרת קוואלקום (Qualcomm). הוא יוצע בשני דגמים: דגם בעל 32 ג׳יגה-בייט של זיכרון פנימי ו-3 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM), ודגם עם 64 ג׳יגה-בייט לאחסון מידע ו-4 ג׳יגה-בייט זיכרון עבודה. הסוללה היא בהספק של 3,000 מיליאמפר עם תמיכה בטעינה מהירה והוא חסין בפני מים ואבק בתקן IP68.

החידוש העיקרי בו מתהדרת מוטורולה היא מערכת להזרמת מוזיקה לרמקולים ומכשירים אחרים תומכי Bluetooth, המאפשרת שידור לעד ארבעה מכשירים במקביל. זה אומר שה-Moto X4 יכול לספק לבדו מוזיקה למפגש בין חברים, תוך שהצליל נותר מסונכרן בין כל הרמקולים.

באשר למצלמות, מצויד ה-Moto X4 במערך עדשות כפול: עדשה אחת באיכות 12 מגה-פיקסל ומפתח צמצם f/2.0 ועדשה השנייה היא רחבה (120 מעלות) באיכות 8 מגה-פיקסל. מצלמת הסלפי הקדמית מצוידת בעדשת 16 מגה-פיקסל, ואמורה לאפשר לפי מוטורולה צילומים איכותיים במיוחד בתנאי אור קשים וגם צילום וידאו באיכות 4K.

Moto X4 יגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת 7.1, אך יזכה לעדכון לאנדרואיד 8.0 (אוריאו) זמן קצר לאחר ההשקה. הוא מצויד גם באפליקציית העוזרת של אמאזון (Amazon), אלקסה (Alexa), שתוכל לספק תשובות ופונקציות שונות בהפעלה קולית, אך זה בנוסף ל-Google Assistant הקיימת באופן מובנה במערכת.