בזמן האחרון אנו רואים יותר ויותר מכשירים מפותחים ועוצמתיים מגיעים לארץ ומושקים במפעילות השונות אך נראה כי הגענו לשיא החדש שנותן תמונה קצת יותר רחבה על כל תהליך ההתקדמות שאירע בתקופה אחרונה.
רק אתמול סיפרנו על ההשקה הצפויה של מכשיר ה-Sony Ericsson X10 Mini Pro בהמשך השנה וזאת לצד השקות נוספות המתוכננות לזמן הקרוב הן מצד סמסונג ומכשיר ה- Wave וה-Galaxy S והן מצד יצרניות נוספות אשר מתכננות השקה של מכשירי High end בארץ, אך היום אנו מתבשרים בהשקה הגדולה ביותר של השנה לטעמנו שמראה כי גם במקום יבש יכול לחולל מהפיכה מקומים. לדימוי הפואטי הזה זוכה מירס שנחשבת למפעילה החלשה ביותר בארץ אשר משווקת את המכשירים המיושנים מבין אלו אשר משווקים בארץ, וזאת לצד בלעדיות של חברת מוטורולה בלבד שהציגו לכל היותר מסך מגע חיצוני במכשיר בתצורת פומית ומצלמת 3.2MP ללא כל פלאש או עם נורת LED בודדה.
אמנם את מסורת ה"מוטורולה" לא שוברים במירס אך את מסורת המכשירים המיושנים והחלשים דווקא נראה שהחברה כן מצליחה לשבור, ואם לא ניתן לעשות זאת סתם בעזרת השקה של מכשיר רגיל בשל הטכנולוגיה בה עובדת הרשת (טכנולוגית ה-iDEN שגם היא פותחה על ידי מוטורולה), אז מירס תבצע זאת באמצעות מכשיר ראשון מסוגו בעולם.

המכשיר עליו אנו מדברים הוא לא אחר מה- Motorola i1 עליו הספקנו לספר לכם בעבר ולעלות את ההשערות סביב השקת המכשיר ברשת מירס הישראלית. אז כמו שכבר הספקתם להבין, הייחוד הגדול של ה- i One לעומת שאר המכשירים המשווקים כיום במירס היא מערכת ההפעלה אנדרואיד שפועלת לראשונה על מכשיר בטכנולוגית ה-iDEN. מעבר לכך מציע המכשיר גם מפרט הרבה יותר מרשים ועשיר ממה שהיה מוצע במירס עד כה, כך שתוכלו למצוא בו גם מסך מגע TFT בגודל של 3.1 אינץ' ברזולוציה של 320X480, מערכת הפעלה Android Cupcake 1.5 עם ממשק ה- Motoblur המוכר של היצרנית, אפשרות להפעלת שני קווי טלפון שונים על גבי המכשיר, מצלמת 5MP עם פוקוס אוטומטי ופלאש LED, זיכרון פנימי בנפח של 260MB עם אפשרות הרחבה עד ל- 32GB באמצעות כרטיס זיכרון מסוג Micro SDHC, עמידות גבוהה בתנאי סביבה וקישוריות בלוטות', Wi-Fi ו- GPS עם תוכנת הניווט הרשמית של מירס, ה-SiRF Star 3 וכמובן תמיכה במכשיר קשר (PTT). את הכל תקבלו במכשיר המגיע בתצורת ה-Candy Bar שהייתה חסרה ברשת מירס או אל כאלה אשר רצו לשדרג את מכשיריהם בתוך הרשת.
את המכשיר תקבלו בערכה מפוארת שכוללת נרתיק עור, כרטיס זיכרון בנפח של 2GB, מטען לחשמל, מטען נייד לרכב, סוללת 1400mAh שתספיק ל- 3.5 שעות דיבור ו- 7 ימים של המתנה, כבל נתונים Micro USB ומגן מסך. מחירו של המכשיר ברשת עדיין לא ידוע, אך יש לציין גם כי המדינה הראשונה בה משווק מכשיר ה- i One של מוטורולה היא ישראל וכמו שזה נראה כרגע, לא ניתן יהיה להשיג את המכשיר באף מדינה אחרת ברחבי העולם (לפחות עד השקתו גם ברשת Sprint בימים אלה), כך שמעבר לחגיגה הגדולה סביב מערכת ההפעלה, ראוי לציין את ההשקה הראשונה של מכשיר אשר מגיע קודם לישראל ורק לאחר מכן ישווק גם במדינות נוספות על גבי הגלובוס. (עמוד המוצר)

קרא עוד:  בבטא החדשה ל-OnePlus 7 Pro בוטלה האפשרות למצב שליטה ביד אחת

עדכון: TheMarker מפרסם את מחירי המכשיר: "מירס תציע את המכשיר בעלות של 70 שקל ל-36 חודשים, ובצמוד לחבילת שירותים של 60 שקל לחודש, שכוללת גלישה בנפח של 1 ג'יגה (לכל אתר) ושירות נווט קולי, שירות זיהוי מכמונות מהירות".