מוטורולה (Motorola) השיקה בארה״ב את מכשיר הטלפון החכם Moto Z3, עם יכולות של מכשיר דגל וגם הראשון המבטיח לתמוך מסחרית ברשת הדור החמישי (5G) שתפעל בארה"ב.

Moto Z3 מגיע עם מסך AMOLED בגודל שישה אינץ׳, 4 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, 64 גיגה-בייט לאחסון קבצים ומדיה, ערכת השבבים Snapdragon 835 מבית קוואלקום (Qualcomm) ומחיר של 480 דולרים. לא מדובר במכשיר המתבלט בקטגוריה – למעט פרט אחד מפתיע.

ה-Moto Z3 תומך בפלטפורמת ה״מודים״ (Moto Mods), הרחבות החומרה שאותן מייצרת מוטורולה. הרחבה אחת שאותה מבטיחה החברה להשיק בתחילת שנת 2019 תאפשר לחבר את המכשיר לרשת ה-5G של ורייזון (Verizon) בארה"ב, אחת הראשונות בעולם מסוגה. לצורך ההרחבה הזו יידרש אומנם תשלום נפרד, אך היא עשויה להפוך את משתמשי ה-Z3 לראשונים בעולם שיזכו ליהנות מרשת ה-5G מסחרית, במהירויות חיבור מהירות במיוחד.

פרט להרחבה זו, תומך המכשיר במודים הקיימים של מוטורולה, בהם רמקול סטריאופוני רב עוצמה, סוללה נוספת לעוד 40 שעות שימוש, מקרן זעיר ואפילו מדפסת להפקת צילומי פולארויד. יש גם הרחבה הכוללת עדשת צילום בגודל מלא לרבות זום אופטי (X10). בלעדיה, יאלצו משתמשי ה-Z3 להסתפק בשתי עדשות 12 מגה-פיקסל בצדו האחורי של המכשיר, ועדשה בודדת באיכות 8 מגה-פיקסל בצדו הקדמי לצורך צילומי סלפי. המכשיר כבר זמין לרכישה ללקוחות בארה״ב, וטרם הוכרזו תכניות לשיווקו במדינות אחרות.