את הדור החדש של מכשירי האנדרואיד והסמארטפונים בכלל, ראינו בתערוכת CES האחרונה. המכשירים החדשים חזקים במיוחד עם מעבדים כפולי ליבה, יכולות מדיה גבוהות ומסך איכותי מתמיד. ה-Optimus 2X של LG, וה-Atrix של מוטורולה הם מהדור החדש ומביאים יכולות שטרם נראו על מכשירי סלולר, ואנחנו קיבלנו לסקירת וידאו קצרה את ה-Atrix שמביא גם עמדות עגינה חדשניות.

כפול ליבה כבר כאן
על הנייר, ל-Atrix יכולות חומרה שונות משהכרנו: בראשונה תמצאו את מעבד ה-Tegra 2 של Nvidia מבוסס ARM Cortex-A9 בתדר 1GHz, זאת יחד עם מעבד גראפי GeForce וזיכרון 1GB RAM. בהשוואה למכשירי הדור הקודם, מדובר בפי 2 ביצועים ויותר כשרוב הטכנולוגיה מרוכזת סביב יכולות המעבד והזיכרון ובהשוואה למכשירי ה-Snapdragon המוכרים, ה-Atrix אכן היה זריז במיוחד ומפעיל אפליקציות במקביל בלי להניד עפעף.

המסך בגודל 4 אינצ’ היה איכותי במיוחד והרזולוציה היא זו שעשתה את ההבדל (540×960), אם כי היה מורגש במעט חוסר בניגודיות וייתכן כי זה בשל השימוש במסך TFT ולא AMOLED.

עיצוב דרוש שיפור
עיצוב המכשיר לא מרשים במיוחד ולא דק מעבר לסטנדרט (10.1 מ”מ), ובדומה לרוב מכשירי מוטורולה, כפתורי האנדרואיד שבתחתית הם כפתורי מגע שהגיבו בצורה סבירה, אם כי חווינו חוסר זיהוי בלחיצה מספר פעמים.

דבר מעט שונה שהפריע והציק הוא כפתור ההדלקה הממוקם בגב המכשיר המשמש גם כזיהוי ביומטרי. בצורת אחיזה מסוימת הוא נוח לשימוש, זאת כאשר כל היד אוחזת במכשיר והכפתור האלכסוני נלחץ בצורה קלה וזאת כדי שהמכשיר יזהה את האצבע בקלות. אולם כאשר המכשיר מונח על השולחן או במעמד, כפתור ההדלקה המשמש אותנו גם להכנסה והוצאת המכשיר ממצב המתנה, אינו נוח ללחיצה ומרגיש כי מיקומו לא הותאם לכך ואם תרצו להשתמש בזיהוי תדרשו לאחוז בהתאם.

קרא עוד:  אופו שוב מפתיעה: השיקה את Reno2 עם מצלמת סנפיר כריש

מולטימדיה לפני הכל
גולת הכותרת של המכשיר וכדי באמת לנצל את יכולות ה-Tegra 2, זוהי יציאת ה-HDMI שיש למכשיר. באריזה תמצאו כבל mini-HDMI עבה ואיכותי שדרכו תוכלו לשדר וידאו HD מהמכשיר למסך החיצוני וזה מצטרף ליכולת הניגון של קבצי Xvid/Divx או MP4 באיכות 1080, אך ללא תמיכה בקבצי MKV שהיה חסר כאן.

למכשיר רמקול חזק יחסית הממוקם בצידו האחורי, זאת יחד עם מצלמת 5 מגה פיקסל (היינו מעדיפים 8 מגה פיקסל) התומכת בצילום וידאו HD [email protected] , כשמוטורולה הבטיחה בעדכון עתידי שתתמוך ב-1080p.

בצד מערכת ההפעלה, תמצאו כאן את גרסת אנדרואיד 2.2 ולא 2.3 שהוכרז לאחרונה, וזאת יחד עם ממשק ה-Motoblur המוסיף מספר ווידג’טים, ואפליקציות נוספות שחלקם שימושיות יותר כדוגמת ה-Phone Portal שמאפשר לכם להתחבר למכשירכם דרך המחשב בתקשורת WiFi ולצפות בתכני המכשיר, הודעות וקבצים.

יש לציין לטובה את הסוללה בעלת 1930mAh שאמורה, לדברי מוטורולה, לספק יותר מ-9 שעות שימוש רציפות או 250 שעות המתנה (האחרון נתון מעט נמוך), וזאת מבלי להשפיע על המשקל (135 גרם).

 

סקירת וידאו

סמארטפון מחשב באחד
ל-Atrix שלושה עמדות עגינה חדשניות, שמגיעות כאופציה להרחבה (כרגע לא בארץ). העמדה הראשונה היא עמדת מולטימדיה המנצלת את יכולת ה-HD של המכשיר ובאמצעותה תוכלו לנגן את כל צרכי המולטימדיה שלכם ישירות מהמכשיר על מסך הטלוויזיה בחיבור HDMI וברזולוציה Full HD. אך לא בזה תם העניין אלא בעמדת עגינה נוספת תוכלו לחבר לעמדה בנוסף גם מקלדת ועכבר בחיבור USB סטנדרטי (!), כך שתוכלו לגלוש בדפדפן פיירפוקס הקיים במכשיר דרך הממשק האינטראקטיבי שמוטרולה פיתחו עבורו עם אפליקציות ושולחן עבודה וירטואלי מלא.

קרא עוד:  מצלמה משולשת לשוק הביניים: נוקיה הכריזה על Nokia 7.2 ו-Nokia 6.2

נוסף לכך, מוטורולה מאפשרת לכם לבצע אותו הדבר לא רק על מסך חיצוני, אלא על עמדת עגינה הנראית כמחשב נייד לכל דבר עם מסך 11.6 אינצ’ ומקלדת מלאה המספיק לעד 8 שעות עבודה. האטריקס מתחבר למחשב מאחור ויספק גלישה בדפדפן ושולחן וירטואלי על מסך המחשב הנייד, שגם יטעין אותו באותו הזמן.

מי צריך כפול ליבה?
הרהרנו עם עצמנו האם אכן מוצדק המרדף אחר המהירות בסמארטפונים, כי בכל זאת בשימוש השוטף מכשירי ה-Snapdragon 1Ghz מהדור הקודם נמצאו מספקים ורק דרישה לזיכרון RAM מוגדל הייתה מצידנו. במחשבה שנייה, אם מסתכלים לעבר יכולות מדיה גבוהות ומשחקי תלת-מימד עתירי גרפיקה, אנו חייבים מכשירים חזקים יותר שיספקו ביצועים גבוהים (ביצועים שה-Xperia Play יכול רק לחלום עליהם) וכצעד בונה, Nvidia פתחה השבוע חנות אפליקציות ומשחקים ייעודית לבעלי ה-Tegra 2, כדי להוכיח (וקצת להשוויץ) ביכולות המעבד.

אם כך, ה-Atrix וה-Optimus 2X הם רק הניצנים הראשונים במהפכת הסמארטופונים הקרבה אלינו, עם יותר ביצועים, יותר מולטימדיה ויכולות שטרם הכרנו, וגם לספק לנו גם פונקציונליות חדשה, אשר תרחיב את המילה "סמארטפון" לתחומים חדשים.

תודה ל-AndroBlog על הסיוע בהכנת הכתבה.

*סקירת שטח: זוהי בחינה ראשונית בלבד, ובשל הזמן הקצר שהיה לנו עם המכשיר לא יכולנו לבצע סקירה מלאה ולפרט בהתאם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.