מוטורולה (Motorola) של לנובו (Lenovo) השיקה לפני פחות משבוע את מכשיר ה-Moto Z2 Force. החברה התגאתה כי מדובר במכשיר חזק במיוחד עם טכנולוגיית Shattershield , שלדבריה הופכת אותו לעמיד יותר בפני נפילות, ואת הזכוכית לחסינה מפני לשברים גם מנפילה מגובה. אלא שהטכנולוגיה המיוחדת הזו, ככל הנראה, לא הופכת את המסך לחסין מפני שריטות, כפי שגילו על בשרם כמה משתמשים.

Android Police דיווח כי מספיקה ציפורן כדי לשרוט את תצוגת המכשיר החדש באופן בלתי הפיך, וכי באופן מפתיע מכשיר ה-Z Force מהשנה שעברה היה עמיד יותר בפני שריטות. "לא ברור למה מוטורולה שינמכה את החומרים שמהם ייצרה את המכשיר, אבל זה מה שהיא עשתה", הוא מסכם. למעשה, דיווחים טוענים כי טכנולוגיית ה-Shattershield למעשה בנויה ממספר שכבות של תצוגה, והבעיה מסתמנת בכך שאחת השכבות לא נדבקת באופן הרמטי לזו שמתחתיה, מה שיוצר ביניהן מרווח אוויר שמשפיע על עמידות התצוגה כולה.

בתגובה לכך הוציאה מוטרולה הצהרה רשמית שעיקרה – השתמשו במגני מסך: "טכנולוגיית ה-Shattershield אינה חסינה בפני שריטות, ואלה יכולות להיות סובייקטיביות. החברה מעודדת שימוש במגני מסך צד ג' כדי להוסיף לעמידות בפני שריטות. במהלך העבודה על Shattershield עברנו לעיצוב 3D כדי להתחרות מול החברות האחרות. תוצאות שבידינו מראות כי המסך עמיד לא פחות מהגירסה של שנה שעברה. יחד עם זאת אנחנו ממשיכים לפתח ולשפר את העיצוב. היחידות שבהן מדובר הן מהראשונות שאי פעם יוצרו, ויש לנו תחליף משופר עבורן שהלקוחות שלנו ייהנו ממנו לאחר ההשקה".

קרא עוד:  שאומי לועגת למכשירים עם מגרעת, אבל שכחה שגם אצלה יש

כמו כן, החברה ככל הנראה הורתה לחברות שמוכרות את המכשיר, כמו למשל Best Buy או יצרניות סלולר אחרות, להחליף את השכבה הראשונה של המסך בחינם עבור לקוחות שמגיעים להתלונן.