במוטורולה (Motorola), אולי בהשראת חברת האם לנובו (Lenovo), בחרו להציג בקונגרס הסלולר העולמי את Moto G5 ו-Moto G5 Plus, מכשירים שמיועדים דווקא לשוק הביניים הנמוך מבחינת תמחור, אבל עם גוף מתכתי ששואב השראה מקו העיצוב של Moto Z עם חזית עשויה זכוכית וקורא טביעות אצבע מתחת למסך. גם המפרט סביר ביחס לתג המחיר.

האח הקטן הוא Moto G5, והוא מגיע עם מסך בגודל 5 אינץ׳ באבחנה של 1080p, מצלמת 13 מגה-פיקסל מאחור עם מפתח צמצם של 2.0/f ומצלמה קדמית באבחנה של 5 מגה-פיקסל. המעבד הוא Snapdragon 430 וזיכרון העבודה הוא 2 ג'גיה-בייט. זיכרון אחסון הפנימי הוא בנפח של 16 או 32 ג׳יגה-בייט. הסוללה היא בנפח של 2,800 מילי-אמפר/שעה.

Moto G5 Plus מצויד במסך גדול יותר, 5.2-אינץ׳, וגם הוא באבחנה של 1080p. המצלמה הקדמית זהה, אבל האחורית קטנה יותר ומצוידת בחיישן 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של 1.7/f, אבל עם אפשרות לצילום ווידאו באבחנה של 4K. ה-G5 Plus מצויד במעבד Snapdragon 625 וזיכרון עבודה של 2 או 4 ג'יגה-בייט, וכן זיכרון אחסון בנפח 32 או 64 ג׳יגה-בייט.

כאמור, מבחינת תמחור המכשירים מיועדים לשוק הביניים התחתון אם לא למטה מכך. המחירים ההתחלתיים הם 199 דולר ל-G5 ו-229 דולר ל-G5 Plus. השיווק שלהם יחל בחודש הבא, לא ברור בדיוק מתי בארץ.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.