עוד לא יבשה הדיו על ההכרזה של מוטרולה (Motorola) על מכשיריה החדשים, כולל ה-Moto G4 Plus, וגוגל (Google) עוד טרם הודיעה מתי תושק מערכת ההפעלה Android N – שבכלל עוד לא נבחר לה שם – אבל בלנובו (Lenovo), חברת האם של מוטורולה כזכור, מישהו כבר מאוד מזדרז להודיע על העדכון הבא לטלפון המוזכר לעיל: הוא ישודרג לפי החברה גם ל-Android O – אם תרצו אנדרואיד 8.0, מתי שהוא ברבעון הרביעי של 2017.

Moto G4 Plus גם כאמור, כמובן, לעבור דרך שדרוג ל-Android N. ואם להאמין לפרסום שחשף האתר הסיני Anzuho, כל הטלפונים של מוטורולה שיושקו בקרוב אמורים להיות על בסיס Android Pure, כלומר מערכת הפעלה נקייה מתוספות, כך שהם ישודרגו אחרי N גם ל-O.

Moto G4 Plus, עם מסך ה-5.5 אינץ' עם רזולוציית ה-FHD והמערכת על שבב Snapdragon 617 של קוואלקום (Qualcomm) אמור להגיע לשוק באמצע יוני,  וכמובן שהוא בינתיים יגיע עם Android Marshmallow.

ולפני שחובבי מוטורולה יוצאים בריקודים, רק נזכיר שבעבר הלא רחוק, עם השקת Android Lollipop באוקטובר 2014 הודיעה מוטורולה שתשדרג שלל מכשירי Droid – כולל Ultra, ה-MAXX וה-Mini. זה לא קרה. בפברואר 2015 היא חזרה בא והחליטה לא לשדרג את המכשירים. מכיוון שכך, עדיף לחכות לאוקטובר 2017, ובעצם מאוחר יותר, כדי לראות שזה יקרה בפועל.