למרות השמועות שחברת לנובו (Lenovo) מנסה לדחוק החוצה את המותג מוטורולה שאותו רכשה לפני כשנה וחצי, חברת מוטורולה (Motorola) הציגה הבוקר בהודו שני מכשירים חדשים מתוצרתה – ה-Moto G וה-Moto G Plus. מכיוון שמדובר בדור רביעי של מכשיר ה-Moto G, הוא מכונה גם Moto G4.

גרסת הבסיס של המכשיר מגיעה עם מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, ועם מערכת Snapdragon 617 בעלת שמונה ליבות ב-1.5GHz, ומאיץ גרפי Adreno 405 GPU. המכשיר מגיע עם 2 ג'יגה-בייט של RAM ונפח אחסון החל מ-16 ג'יגה-בייט. מבחינת המצלמות, האחורית מגיעה עם 13 מגה פיקסל ומפתח צמצם של f/2.2, ואילו הקדמית מסתפקת ב-5 מגה פיקסל וזווית צילום רחבה של 84 מעלות. בנוסף קיימת סוללת 3,000 מיליאמפר, תמיכה בקישוריות דור 3 ו-4, ומערכת ההפעלה אנדרואיד מרשמלו 6.0.1.

באופן מפתיע, ההבדלים בין הדגם הרגיל לדגם Moto G Plus, לא באמת קשורים לגודל המסך ולמערכת העל-שבב. הדגם ה"מוגדל" מקבל 4 ג'יגה-בייט של RAM, מצלמה אחורית של 16 מגה פיקסל, חיישן טביעות אצבע שמסוגל לפתוח את המכשיר בפחות משנייה, ואופציה לטעינה מהירה TurboPower של 6 שעות שימוש ברבע שעה של חיבור לחשמל בלבד.

Moto G4 Plus fingerprintיש גם מכשיר שלישי, עליו מוטורולה כמעט ולא דיברה: Moto G4 Play, שגודלו מעט קטן מהפלוס ונושא שבב Snapdragon 410 עם מעבד מרובע ליבות, זיכרון של 2 ג'יגה-בייט RAM, מסך 5 אינץ' ברזולוציית 720p, מצלמה 8 מגה פיקסל וסוללה של 2,700 מיליאמפר ולמעשה מהווה שדרוג לדגם שהוכרז עוד לפני כשנה. אה, אין גם זכר לדגם שדלף בשבוע שעבר עם המגעים בגב המכשיר והמצלמה הענקית.

המחירים יעמדו על כ-225 דולר עבור הגרסה הרגילה ו-285 דולר עבור גרסת הפלוס. כל השלושה יושקו כבר החודש בהודו ובחודש הבא גם באירופה.