שנת 2019 תהיה שנת המהפך מבחנית מסכי הטלפונים. לפי חברת מחקרי השוק IHS, זו השנה הראשונה בה רוב המכשירים שיגיעו לשוק יהיו עם מסכי OLED ולא LCD. אמנם הפער יהיה קטן ביותר כי 50.7% מהטלפונים החדשים יהיו עם מסכי OLED לעומת 49.3% עם מסכי LCD, אבל עד 2025 החברה צופה שטלפונים עם OLED כבר יתפסו 73% מהשוק. אימוץ מסכי ה-OLED מתקדם באופן קבוע משנה לשנה, כשהשנה נתח השוק יגיע ל-45.7%.

הסיבות שמונים ב-IHS מתמקדות במאפיינים השונים שמציעה טכנולוגיית ה-OLED לעומת LCD – איכות תמונה, פאנל דק יותר ומשקל נמוך יותר. מעבר לכך, ההחלטה של אפל (Apple) לשלב את מסכי ה-OLED במכשירי ה-iPhone המתקדמים יותר יחד עם השימוש של סמסונג (Samsung) מזה מספר שנים במכשירי הקצה הגבוה שלה גורמים גם לחברות הקטנות יותר לאמץ את הטכנולוגיה עבור המכשירים שלהן בכדי למשוך קהל רוכשים פוטנציאלי.

מה שמפתיע הוא שגם הגידול הממוצע בגודל המסכים המוצעים כיום, כשמסכי 5.99 אינץ' כבר נחשבים לגודל בינוני, דוחף לכיוון שימוש ב-OLED.

ומי המרוויחה הגדולה מכך? חטיבת מוצרי התצוגה של סמסונג ששולטת בכ-94% משוק ה-OLED לטלפונים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.