בכל שנה, לקראת סוף חודש אוקטובר, מתכוננים הסטודנטים לפתיחתה של השנה האקדמית. דרישות האקדמיה מצריכות מהסטודנטים משאבים רבים ואין ספק שאפליקציות יכולות לסייע. אספנו כמה שימושיות במיוחד לסטודנטים.

myHomework עושה סדר עם כל שיעורי הבית

בסמסטר ישנם קורסים רבים ולכל קורס מטלות משלו. כדי לעשות סדר עם שיעורי הבית, עבודות ההגשה ולוח המבחנים פותחה האפליקציה הזו. תוכלו להזין בה את כל המטלות הסטודנטיאליות וזו תסייע לכם להתנהל נכון עם העומס.

אפשר באמצעותה לקבוע תזכורות בדבר המטלות השונות, להזין את לוח המבחנים ולעקוב אחר משימות נוספות – כל זאת על תצוגה גרפית נוחה הכוללת לוח שנה. בגרסה בתשלום תוכלו לסנכרן את האפליקציה עם מגוון פלטפורמות: במחשב, בטאבלט ובטלפון החכם.

להורדה: iOS | אנדרואיד

רק אתם, חומר הלימודים ו-Study Music

כיצד אתם לומדים למבחן? האם מוזיקת רקע עוזרת לכם להתרכז? אם כן, האפליקציה הזו בשבילכם. מפתחי האפליקציה טוענים שכללו בה רק מוזיקה שמסייעת להתרכז ואפילו לזכור ולשנן חומר לימודים.

שלא כמו אפליקציית יוטיוב (Youtube), את המוזיקה ניתן להפעיל ברקע ולהמשיך להשתמש במכשיר בעת שמנגנים אותה. כמו כן, חלק מהשירים ניתן לנגן גם ללא חיבור לאינטרנט, כך שאם תרצו לחסוך בחבילת הגלישה תוך כדי הלימוד זה בהחלט אפשרי.

להורדה: אנדרואיד

Image result for Study Music 🎧 Memory Booster

עם Adobe Scan תסרקו מחברות

תורים ארוכים משתרכים בסמוך למכונות הצילום ולסורקים המוצבים באקדמיה. אך בעידן שבו כל טלפון חכם כולל מצלמה איכותית, אפשר לוותר על המכשור המיושן. אפליקציות סריקה רבות קיימות בחנויות האפליקציות, זו החדשה שבהן.

היא מסוגלת לזהות את החלק הכתוב במסמך, לצלם כמה עמודים ולשמור אותם יחד בקובץ PDF אחד. כמו כן, ניתן לערוך את המסמך לאחר שמירתו ואף לאחסן אותו בשירותי הענן של Adobe.

להורדה: iOS | אנדרואיד

שרטטו גרפים באמצעות Free Graphing Calculator

פונקציות מתמטיות, כמו גם בעיות גיאומטריה וטריגונמטריה, מלוות סטודנטים רבים למדעים מדוייקים. הסטודנטים משתמשים פעמים רבות במחשבונים, אך אלו שמובנים בטלפון החכם לא מספיק מתוחכמים כדי להתמודד עם גרפיקה.

המחשבון הגרפי הזה יסייע לכם לשרטט גרף של פונקציה מתמטית, כמו גם להתמודד עם צורות גיאומטריות ונוסחאות שונות.

להורדה: iOS

Image result for Free Graphing Calculator

לוקחים קורסים מקוונים באמצעות Coursera

אתר הקורסים המקוונים קנה לו שם בזכות האפשרות ללמוד קורסים אקדמיים מכל מקום בעולם. בחלק מהמקרים אפשר לקבל גם תעודה נחשבת המעידה על סיום הלימודים באמצעות האתר. סטודנטים ימצאו עניין באפליקציה הזו אם ירצו להשלים חומר במקום זה שנלמד בכיתה או אם סתם ירצו להרחיב את הידע הכללי. חלק מהקורסים ניתנים בחינם ועל אחרים יצטרכו לשלם.

להורדה: iOS | אנדרואיד

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.