ה"מוסד" הינו משחק מציאות רבודה (Augmented Reality) המעניק לשחקן את האפשרות להיות סוכן חשאי אמיתי בעולם ווירטואלי.

 העיקרון במשחק הוא מציאה והשלמה של משימות הממוקמות על המפה בסביבת החיים האמיתית של השחקן. לאחר קבלת משימה, אפשר לקרוא תיאור קצר של מטרותיה ולראות את המיקום על המפה שם נמצא האובייקט אותו צריך להשיג. עם ההגעה ליעד (הפיזי, ממש בעולם האמיתי) בו נמצא האובייקט אותו מחפשים, נכנסת לפעולה המצלמה של מכשיר ה-Lumia ובאמצעות מציאות רבודה ניתן למצוא במקום את העצם שחיפשנו ולאסוף אותו על ידי הקלקה עליו.

עם ההתקדמות במשחק, זוכים בנקודות ועולים בסולם הדרגות של סוכנות הריגול, וככל שמגיעים לדרגה גבוהה יותר אפשר "לגייס" סוכנים נוספים, לבנות רשת ריגול ולראות "סוכנים" אחרים בסביבתכם. בניגוד לרוב משחקי הסמארטפון שמפעילים במקרה הטוב את שרירי האגודלים, במשחק הזה צריך ממש לצאת החוצה ולהגיע פיזית אל יעדי המשימות. למי שמתעצל לצאת החוצה, יש במשחק עזרים (שאותם צריך להשיג) שמאפשרים למלא משימות גם מבלי לצאת מהבית.

המשחק פותח על ידי צמד המפתחים הישראלים – יוסי גרין ואייל שפיץ מחברת  GreenShpits במסגרת תכנית AppCampus שהינה פרוייקט ייחודי של מיקרוסופט, Nokia ואוניברסיטת אאלטו בפינלנד, המחלקת מענקים בגובה 20 אלף, 50 אלף או 70 אלף יורו לאפליקציות נבחרות הייחודיות ל-Windows Phone. . במסגרת הפרוייקט, לאחר שזיהתה Nokia העולמית את הפוטנציאל הטמון במשחק שמפתחים גרין ושפיץ, היא זימנה אותם לפתח את המשחק בקמפוס התכנית  שבפינלנד תוך ליווי וייעוץ. השניים בילו כחודש באקדמית הפיתוח של חברת Nokia ובאותו חודש אינטנסיבי עמלו על פיתוח האפליקציה המדוברת, בין השאר תוך ליווי של מחלקת הפיתוח של Nokia העולמית.

להורדה

*הודעה לעיתונות