סולרין SOLARIN

חברת סירין לאבס (Sirin Labs) של משה חוגג, מי שאחראית על הטלפון היוקרתי במחיר של 16 אלף דולר, הודיעה כי היא מתכוונת לחזור לתחום לאחר שמכשיר הקודם ירד מהר מאוד מהמדפים (בתמונה למעלה).

הניסיון הנוכחי נקרא Finney, וזהו טלפון ובעתיד גם מחשב, המספקים רמת אבטחה גבוהה מאוד באמצעות רשתות blockchain – בדומה לפרוטוקול המשמש את מטבע הביטקוין, כאשר מחירו יהיה סביר בהרבה. החברה מבטיחה תג מחיר של 999 דולר לטלפון ו-799 דולר למחשב, אולם הפעם לא מדובר במוצר קיים אלא בגיוס כספי לצורך פיתוחו.

לפי הפרטים הראשונים, המכשיר יכלול מערכת אבטחה רבת שכבות המשלבת מערכת מניעת חדירה אקטיבית, מתג אבטחה פיזי ושימוש ברשת Blockchain – שתקשה מאוד על ניסיון פריצה כנגד האקרים. שני המוצרים יתבססו על מערכת ה-Shield OS של חברת סירין, אשר תומכת בהצפנה מקצה לקצה, מערכת P2P לשיתוף, תשלומים ניידים ואפליקציות בטבעת אבטחה שלמה. למכשיר מסך 5.2 אינץ' לצד 8 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, 256 ג'יגה-בייט לאחסון ומצלמה 16 מגה פיקסל.

חוגג מעוניין לגייס סכום של לא פחות מ-75 מיליון דולר כדי לפתח את הטלפון והמחשב. "אנו זקוקים בסביבות 50 מיליון דולר כדי לפתח את הטלפון", אמר חוגג. " אם נגייס לפחות 75 מיליון דולר נוכל גם לבנות מחשב מאובטח". בהנחה שאכן יצליח במשימתו, הפיתוח ייערך כתשעה חודשים ואילו פיתוח המחשב כשישה חודשים.

קרא עוד:  לא רק שואבים: רונלייט השיקה קולקציית מוצרים של Jimmy לכל הבית

"החברה הולכת לכיוון חדש לגמרי. אנחנו עוברים ממכשירי יוקרה לשוק המוני במחירים נמוכים לכל כיס. אנו נשחרר מספר אנשים מהחברה שאין לנו בהם עוד צורך ונעסיק עובדים חדשים שיתמקדו באבטחה וברשת Blockchain."

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.