אפל (Apple) ממשיכה לשבור את השיאים שהציבה לעצמה. בהודעה לעיתונות אותה פרסמה דיווחה כי הצליחה למכור מספר שיא של כ-13 מיליון יחידות של מכשירי iPhone 6s ו-iPhone 6s Plus בשלושת הימים הראשונים לתחילת המכירה הרשמית, כולל המכשירים שהוזמנו מראש בשבועיים שלאחר ההכרזה.

בהודעה לעיתונות, שפורסמה בדף הרשמי של החברה, מצוין כי הכמות שוברת את השיא הקודם שרשמה החברה במכירת מכשיריה, עם ההשקה של ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus, אז מכרה כ-10 מיליון מכשירים בשלושת הימים הראשונים. למרות שהתאם להרגלה אפל לא פרסמה מהו המכשיר המוביל עד כה במכירות, ההערכות הן כי בניגוד לאשתקד, הציפייה היא כי המכשיר הגדול יותר, ה-iPhone 6s Plus, ימכור יותר מאחיו הקטן. חשוב לציין כי הנתונים עצמם מתייחסים למספר המדינות המצומצם בהן הושקו בסיבוב הראשון. בנוסף מציינת אפל כי עד לתאריך ה-9 באוקטובר המכשירים יושקו בכ-40 מדינות נוספות ובסך הכל בכ-130 מדינות עד תום השנה הנוכחית.

מדובר בנתונים מרשימים למדי לכל הדעות, אך הסיבה לעלייה המרשימה במכירות היא ככל הנראה שהשנה סיבוב ההשקה הראשוני כלל גם את סין ומדינות נוספות במזרח – שלא נכללו בסיבוב ההשקה הראשון אשתקד.

על-פי השערות בלבד, צפויים המכשירים החדשים להגיע גם לישראל בסוף אוקטובר-תחילת נובמבר. למרות שטרם נמסרה הודעה רשמית מהיבואניות המקומיות דוגמת C-Data ו-iDigital, ההערכות הן כי מחירי הכניסה לשני המכשירים החדשים יהיו זהים לתקופה המקבילה אשתקד, ויעמדו על 3,600 ו-3,900 ש"ח בהתאמה.

קרא עוד:  מייזו תעדכן את טלפון הדגל שלה - 16s Pro יגיע עם +Snapdragon 855