כפי שכבר היה אפשר להיווכח בתנאים של שוק הטלפונים הנוכחי, כל טכנולוגיה חדשה ויוצאת דופן זוכה לאימוץ מהיר. לעיתים אולי אפילו מהיר מדי. בכל מקרה, זה נכון גם לשימוש בחיישני טביעות אצבע מתחת למסך. מה שנחשב עד לאחרונה לאחד מהגביעים הקדושים של השוק, צפוי להתחיל בקרוב להציף אותו – גם אם לא על כל חלקיו.

גם אם נכון לעכשיו אפשר לספור די בקלות את המכשירים שמוצעים כבר עכשיו למכירה עם חיישן כזה, לפי חברת מחקר השווקים סיגמאינטל (Sigmaintell) צפויות יצרניות החיישנים להוציא ממפעליהן עד סוף השנה 42 מליון יחידות של חיישני טביעת אצבע מתחת למסך. גם אם לא כל החיישנים ישולבו במכשירים שיושקו עוד ב-2018, מדובר במספר מרשים יחסית לטכנולוגיה חדשה.

ויותר מכך, הצפי של סיגמאינטל הוא שב-2019 הכמות תצמח ביותר בכ-150% ותגיע ל-100 מליון יחידות, כך שאפשר בהחלט להניח שזו תהיה השנה בה הטכנולוגיה החדשה הזו תהפוך פשוט לסטנדרטית, לפחות בקרב הטלפונים מהחלק העליון של שוק הביניים ולמעלה מכך.

ובעצם מדובר בשתי טכנולוגיות: אופטית ואולטרה-קולית. הטכנולוגיה השנייה אמורה להיות חכמה ומנוהלת יותר, וגם יקרה יותר. היא זו שצפויה להשתלב במכשירי ה-Galaxy S10 של סמסונג (Samsung) וכנראה גם במכשירים של LG.