בזמן האחרון שמועות רבות רצות בדבר מכשיר חדש מבית סוני אריקסון המכונה לעת עתה Kurara. המכשיר המדובר אמור להיות הרבה יותר קומפקטי מאשר ה-Satio, אך עם מפרט טכני מרשים וחכם לא פחות. העיצוב לעומת זאת שונה, וקשה להגדיר בדיוק מהו הקו העיצובי לפיו עיצבה סוני אריקסון את המכשיר, עיצוב שדווקא נראה נחמד מאוד.

את ה- Kurara פגשו כבר לפני שבועיים כאשר תמונות ראשונות של המכשיר הודלפו לרשת. היום, אנו מקבלים עוד קצת פרטים על המפרט הטכני, וכמו שניתן לראות, על גב המכשיר מופיע הצירוף "HD" אשר מדבר על איכות הקלטת הוידיאו של המכשיר. למרבה הצער, מדובר ברזולוציה 720p בלבד ולא 1080p Full HD. את תמונות הסטילס במכשיר תוכלו לצלם ברזולוציה של 8MP בפוקוס אוטומטי ופלאש LED הכולל זיהוי פנים ומזהה חיוכים. התכונות הנמוכות יחסית של המצלמה באות בכדי לשמור על ה-Satio כמכשיר הדגל בתחום הצילום של החברה.

בדומה ל-Satio, מערכת ההפעלה אותה יריץ המכשיר היא Symbian יחד עם מעבד דומה (ARM Cortex A8 600 MHz), ומעבד גרפי PowerVR SGX (אותו המעבד שנמצא גם באומניה HD, בPre, ב-3GS iPhone ואף ב-Nokia N900). גם כמות זכרון ה-RAM תהיה זהה וממשק תפעול המערכת. עם זאת, ה-Kurara יקבל מסך מגע בגודל 3.2 אינץ' בלבד לעומת ה- 3.5 אינץ' שב-Satio, סוללת 1200mAh, קישורית Wi-Fi ,DLNA ,HSDPA ,HSUPA ו- GPS.
עוד תמצאו במכשיר גם חריץ הרחבה מסוג microSD, יציאת microUSB שמחליפה את יציאת ה-FastPort הקבועה של סוני אריקסון ויציאת 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות סטנדרטיות. יש לציין כי המכשיר עדיין לא הוכרז ע"י סוני אריקסון ולכן יתכנו שינויים במפרט הסופי. (מקור)

קרא עוד:  הושק: Meizu Note 9 עם מצלמת 48 מגה-פיקסל ב-999 שקלים

עדכון:
אלדר מאתר Mobile Review קיבל את המכשיר לידיו ואישר את כל הנתונים השונים אשר הובאו לפניכם בפוסט הנ"ל. עוד מדגיש אלדר כי למכשיר יש כ- 256MB זכרון RAM וכי המכשיר מתוכנן לצאת באזור חודש פברואר, במחיר העומד על כ- 700$ בערך. אתם מוזמנים להנות מהתמונה החדשה אותה צילם אלדר, כשחייב לציין שנראה כי סוני אריקסון השכילה לעשות ולנסות לבנות מתחרה חזק יש לומר למכשיר האומניה HD מבית סמסונג (מקור).

Sony Ericsson Kurara of Eldar Murtazin