בזמן שמשתמשי סמסונג (Samsung) מחכים עדיין לעדכון שיביא אליהם את גרסה 10 של Android (אנדרואיד), החברה ממשיכה לעדכן את משפחת Galaxy S10 עם תכונות שהיו זמינות עד כה רק במכשירי ה-Galaxy Note 10.

מדובר בעדכון לכל מכשירי הסדרה במטרה, לפי החברה, לקרב את יכולות המכשירים הללו צעד נוסף לעבר אלו של הסדרה הבכירה יותר. הוא מגיע לאחר שלפני כחודש וחצי כבר יצא עדכון שעשה בדיוק את אותו הדבר.

התכונה הראשונה אותה מציינת החברה היא חיפוש מבוסס מילות מפתח בגלריה – בדומה ליכולת הקיימת בשירותי גיבוי התמונות בענן של גוגל (Google) ומיקרוסופט (Microsoft). זה אומר ביצוע תיוג אוטומטי בעזרת בינה מלאכותית כך שניתן יהיה לבצע חיפוש טקסטואלי לפי תוכן התמונות. אבל תכונה זו דורשת, לפי הבדיקה של TGspot, את הגרסה המעודכנת של אפליקציית הגלריה מבית סמסונג, ולא את העדכון המלא.

שיפור אחר מוצג במסכי השליטה על תצוגת המולטימדיה, הנגישים מתחתית תפריט ההתראות. הפקדים מבוססים על שירות הבית החכם SmartThings של סמסונג: במסך מוצגים יישומים לשליטה על נגינת אודיו והצגת סרטוני וידאו בכל אפליקציה ומכשיר תומכים, וכן אפשרות בחירה בתכנים לתצוגה בלחיצת כפתור בודדת, כמו רשימת השמעה מומלצת ב-Spotify או סרטון מעניין מ-YouTube לצפייה בטלוויזיה החכמה או מזרים המדיה.

מעבר לכך, כפתור קטן שנוסף לכל יישום כזה משמש להמשך הנגינה של אותו תוכן על מכשיר אחר. כך, לדוגמה, ניתן להעביר את פלט אודיו מרמקול הטלפון לאוזניות ורמקול אלחוטי המחוברים אליו. בדומה לכך ניתן להעביר סרטון מהטלוויזיה בסלון לזו שבחדר השינה בלחיצת כפתור, מבלי תהליך כל התהליך המורכב הנדרש בדרך כלל.

קרא עוד:  לא רוצים מלמעלה? באופו עובדים על מצלמה קופצת מהצד

תכונה שתקרוץ בעיקר למי שקונים מכשירים לכל המשפחה יחד וגם מעבירים יחד נסיעות ארוכות היא 'נקודה חמה אוטומטית' (Auto Hotspot). אפשרות זו מקצרת את תהליך החיבור לנקודה חמה בין מכשירי סמסונג המחוברים לאותו חשבון בחברה או מוגדרים כמשפחה על פי החשבונות אליהם הם מחוברים. במכשיר עם חבילת ה-WiFi הגדולה ביותר ניתן להגדיר אילו מכשירים נוספים במשפחה יתחברו אליו באופן אוטומטי ללא צורך בהזנת סיסמה בעת הפיכתו לנקודה חמה, ובכל פעם שהאפשרות תידלק כל המכשירים המשפחתיים יתחברו מיד ל-WiFi של המכשיר ה'ראשי'.

שדרוגים נוספים בעדכון החדש כוללים אזהרה לפני חיבור לרשת WiFi פתוחה ושיפור לממשק עריכת הווידאו בממשק השולחני DeX.