לאחר ש-LG כבר הודיעה כי לא תשלח את נציגיה ולא תערוך מסיבת עיתונאים בתערוכת הסלולר בברצלונה MWC 2020 בשל התפשטות וירוס הקורונה, והיצרניות ZTE ושאומי (Xiaomi) הודיעו כי תצמצמנה באופן משמעותי את נוכחותן, רשימת הנעדרים ממשיכה להתרחב. גם סוני (Sony) מעדכנת היום כי לא תופיע לתערוכה ולא תכריז במהלכה על מכשירי דגל חדשים כבכל שנה. במקום זאת, תכריז החברה היפנית על מכשיריה באירוע נפרד, שיועבר לקהל דרך ערוץ היוטיוב (YouTube) הרשמי שלה.

אמזון (Amazon) תמנע אף היא משליחת נציגים והשתתפות ב-MWC, כמו גם יצרנית החומרה Nvidia. אריקסון (Ericsson) השוודית ואף אינטל (Intel), שחקניות מפתח בשוק תשתיות הסלולר, המוותרות על הופעתן בתערוכה – היעדרות דרמטית מזירה משמעותית למדי בתקופה שבה מנסה החברה לחדור עם טכנולוגיות דור חמישי.

כמובן שארגון ה-GSM העולמי, האחראי על ארגון התערוכה, לא נותר אדיש לאור ההכרזות הרבות על העדרות. בארגון מנסים לשכנע כי ננקטים צעדים מחמירים, חסרי תקדים למעשה, לצורך שמירה על בריאות המשתתפים. לצורך כך, נאסרה לחלוטין כניסתם לאירוע של אנשים שהתגוררו או אף ביקרו במחוז הובאי שבסין, שם נתגלו המקרים הראשונים של וירוס הקורונה. אנשים שביקרו במחוזות אחרים בסין יתבקשו להוכיח שיצאו מהמדינה לפחות 14 יום טרם בואם ל-MWC. בנוסף, בכניסות לביתני התערוכה יערכו בדיקות חום, נוהל שנעשה מקובל לצורך איתור תסמינים ראשונים של מחלת הקורונה ובידוד חולים למניעת הדבקה.

קרא עוד:  גם לרילמי יש מכשיר דגל אמיתי: X50 Pro 5G עם 12 גיגה-בייט זיכרון ומסך 90 הרץ

נראה כי מדובר בכדור שלג וכי לא מן הנמנע כי חברות נוספות יודיעו על היעדרותן מהכנס השנתי.

עדכון 11.02.2020, 10:30: עודכנה הכתבה לאחר הודעת אינטל על היעדרותה מהתערוכה.