אפליקציית התחבורה הציבורית Moovit מצטרפת גם היא לשיתוף הנסיעות ומשיקה לכל המשתמשים בישראל את Moovit Carpool – שירות הסעת המונים על ידי נהגים פרטיים.

השירות מאפשר למעשה לכל נהג רכב פרטי להציע למשתמשי האפליקציה להצטרף אליו ובכך לחסוך בהוצאות הנסיעה המשותפת. כך עבור המצטרפים, הנסיעה תהיה נוחה מאשר לנסוע בתחבורה הציבורית ולרוב גם מהירה יותר, כאשר העלות הכספית לנוסע תהיה דומה לעלות בתחבורה הציבורית, כך לדברי Moovit.

על מנת להירשם כנהג, יש צורך להוריד את אפליקציית Moovit carpool לאנדרואיד או iOS, להירשם ולהציע את נסיעותיו. האפליקציה מסתנכרנת עם אפליקציית הניווט בתחבורה הציבורית של Moovit ומשדכת בין הנהגים לנוסעים. השרות עובד כך שהנהג מגדיר את זמן היציאה ומסלול הנסיעה באפליקציית הנהג והנוסעים מתכננים מסלול כרגיל באפליקציית מוביט. אם יש התאמה בין המסלולים, הנוסע רואה את האפשרות להצטרף לנהג הקארפול ביחד עם אפשרויות הנסיעה האחרות בתחבורה ציבורית. ברגע שהנוסע מבקש להצטרף לנסיעה והנהג מאשר את הבקשה, הנסיעה השיתופית נקבעה.

מחיר הנסיעה נקבע לפי תחשיב קבוע כתלות במרחק הנסיעה בק"מ ולרוב יהיה דומה למחיר התחבורה הציבורית באותו מסלול. הנהג יכול לאסוף עד שלושה נוסעים בנסיעה אחת ולהגיע לחיסכון של מאות שקלים בחודש בהוצאות הדלק. מטרת השירות היא פתיחת אפשרויות הגעה נוספות לציבור הנוסעים המבקש להתנייד ללא רכב פרטי ועל ידי כך להביא לחיסכון בכסף ומשאבים לכלל המשתתפים במודל.

קרא עוד:  גרסה 77 של Chrome מאפשרת לשלוח קישור בין המכשירים

וידאו: שיתוף הנסיעות של Moovit

הפיילוט של Moovit החל בחודש ינואר האחרון בין כמה מאות נהגים בודדים. זה קרה מעט אחרי שאפליקציית ווייז (Waze) חשפה את RideWith. בדומה ל-Moovit Carpool, השרות מיועד לחבר בין נוסעים לנהגים לצורך נסיעה משותפת לחסכון כספי, כאשר התעריף נקבע על פי המרחק של שקל אחד לכל ק”מ. לאחר מילוי פרטים שונים, הנהג יקבל פניות של נוסעים המעוניינים להצטרף לנסיעה, והוא מצידו נדרש לסקור את הבקשה כמו גם מקום האיסוף, והנוסע, במידה ואושר, יוכל לצפות במסלול הנסיעה של הנהג בזמן אמת.