ביום ראשון השבוע, בתאריך ה-10.10.2010 בשעה 10:10 בדיוק חשפה מודו את הטלפון המודולרי הבא שלה, דגם ה- Modu T המציג התקדמות משמעותית מהדור הראשון של המכשיר תוך הצגת מספר חידושים. המכשיר החדש עדיין שומר על גודלו הקטן (בעולם), והפעם מחדש עם מסך מגע מלא. לקחנו את המכשיר לסקירת שטח שתספק לכם התרשמות ראשונית ובדקנו האם הוא יכול להתאים גם לכם או להמשיך ללכת עם היצרניות הוותיקות והגדולות.

מבחינת מודו, המכשיר הראשון היה טעות והמכשיר אינו קיים עוד ולכן גם לא יזכה לג’אקטים השונים אשר ראינו בעבר. המכשיר החדש שונה רבות ומטרתו אינה יותר להתאים את עצמו בעזרת כל מיני ג’אקטים שונים כך שהפעם הוא עומד בפני עצמו. התוספות או הגא'קטים החדשים, מתכוונת מודו לשווק כשרוב התכונות קיימות כבר במכשיר ורק אביזרי מותרות כמו מצלמה או רמקול חיצוני יגיעו כאביזרים משלימים.

אל תלחץ, תיגע
למכשיר מסך מגע בגודל 2.2 ברזולוציה של 240×320. מבחינת המגע, מדובר במגע מסוג resisitve שהוא כאמור מסך לחיצה ולא נגיעה מה שמאפשר להיות מדויק יותר במסך קטן, אך דבר זה על חשבון התגובה שלעתים נתקלנו שהמסך לא הגיב ללחיצה. דווקא איכות הצבעים של המסך הצליחה להרשים למרות שמדובר במסך TFT רגיל, ריכוז הצבעים בשטח קטן יחסית מספק הנאה רבה של צבעים לצד חדות גבוהה. במידה ובמודו יצליחו לסדר את בעיית אי התגובה של המסך, אין ספק שבשילובו עם ג'אקט מסויים יכול המכשיר להיות מושלם מאוד.

מערכת ה-Brew
בניגוד לכל הספקולציות והדיווחים בעבר, מכשיר ה- Modu T אינו מגיע עם מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד בניגוד לאחיו, ה-Modu W. המערכת אותה תמצאו על מכשיר היא מערכת ה- Brew אותה פיתחה חברת Qualcomm שנחשבת ליצרנית מעבדים חזקה מובילה בעולם הסלולר ואף יצרה את מעבד המכשיר. מכיוון שהפלטפורמה סגורה, לא תמצאו מגוון אפליקציות למכשיר או חנות יישומים ממנה תוכלו להוריד אפליקציות נוספות, נסתפק ב-9 האפליקציות שמגיעות עם המכשיר כאשר על פי דב מורן, ניתן יהיה גם להתקין על המכשיר יישומי ג'וואה בצורה פשוטה אך מעבר לכך אין לצפות ליותר. 9 האפליקציות המגיעות עימו, שייכות רובן לרשתות חברתיות כאלה ואחרות כמו פייסבוק, טוויטר ויוטיוב ועוד מספר אפליקציות שיאפשרו לכם להתחבר לחשבון המייל שלכם, המסנג'ר ועוד. פרט לכך לא תמצאו דברים נוספים כאשר גם דב מורן בעצמו ציין כי לא מדובר במכשיר האמור לענות על דרישות של מי שרוצה לרכוש אייפון או נקסוס 1, אלא למי שמחפש מכשיר קטן במחיר נמוך ומציע פשטות בשימוש, ותג מחיר באזור ה- $200 עד $300 בחו"ל. בישראל, המכשיר לא מיועד להגיע לעת עתה כאשר הוא יושק תחילה במספר מפעילות בחו"ל ורק לאחר מכן הוא יושק גם בארץ עם עברית מלאה.

קרא עוד:  בבטא החדשה ל-OnePlus 7 Pro בוטלה האפשרות למצב שליטה ביד אחת

בשימוש השוטף עימו חווינו מעט איטיות בממשקים ובתגובה של המכשיר. בעיה זו נובעת מהמעבד אשר שולב במכשיר והוא מעבד QSC6270 Qualicomm במהירות של לערך 300mHz בלבד. בעבור ממשק ויזואלי מאוד כמו זה שבמכשיר יחד עם מסך המגע הקטן, נוצרת בעיה של איטיות בפעולות הדורשת קצת מאמץ מהמכשיר כמו הכנסת כתובת אינטרנט חדשה ומעבר אליה, הצגת תמונות ועוד מספר פעולות בהם הבחנו בתגובה האיטית. מבחינת גלישה, למכשיר דפדפן בסיסי למדי שמתקשה מאוד להציג אתרים כבדים. מה גם, שהאפשרות שלכם לגלוש דרכו היא רק דרך קישוריות דור 3, זאת מכיוון שאין למכשיר קישוריות WiFi.

חווית מגע בקטן
במודו ניסו לצמצם את מספר המסכים במכשיר ולאפשר לכל אפשרויות המכשיר להיות זמינות בזריזות למשתמש כך שתוכלו להבחין כי מסך הבית מחולק לארבעה משלושים, כשגרירה של כל משלוש מצד אחד לשני תעביר אותנו לתפריט אחר. במידה ותגררו את האצבע שלכם מכיוון ימין לשמאל תגיעו למסך האפליקציות שכמו שכבר ציינו כרגע כולל 9 אפליקציות. משיכה של המסך בכיוון הנגדי תעביר אותנו לחייגן הטלפון שדרכו ניתן להגיע לאנשי הקשר, לשליחת הודעה חדשה וליומן השיחות. משיכה של המסך מכיוון מטה למעלה תפתח לנו את התפריט הראשי אשר מסודר בצורת רשימה ודרכו ניתן להגיע לנגן המוזיקה, לאינטרנט, להגדרות ועוד. גרירה של המשולש הרביעי והאחרון מלמעלה למטה תעביר אותנו למסך עדכונים בו מופיעים לנו השיחות של נענו, ההודעות שלא נקראו ועדכונים נוספים.

לא ג'אקטים, אביזרים
יחד עם המכשיר תציע מודו ארבעה ג’אקטים שבעצם נחשבים כאביזרים משלימים ולא באים לשנות את מהות המכשיר כמו במודו הראשון. הג’אקטים שהוצגו כרגע ייוצעו למכירה יחד עם המכשיר הם ג’אקט textify המוסיף מקלדת מלאה המתחברת לחלקו התחתון של המכשיר. מדובר במקלדת בסגנון המוכר ממכשירי הבלאקברי אם כי הכפתורים מעט קטנים יותר כשבנוסף למקלדת מצורפת גם מצלמה בעלת חיישן 5MP. ג'אקט נוסף הוא ה- boostify המשמש כרמקול חיצוני רב עוצמתי דרכו תוכלו להאזין לשירים שלכם במשרד או בחדר, להטעין את המכשיר וגם לשוחח דרך הרמקול. כאן מדובר בג'אקט שאינו נייד ודורש חיבור רציף לנקודת חשמל בשל. הג'אקט השלישי הוא camerafy שכשמו כן הוא, מוסיף מצלמה למכשיר. המצלמה כוללת חיישן 5MP עם פלאש LED וצילום וידיאו, אך למי שתכנן לצלם HD או לצפות בתכני HD יתאכזב לגלות שמשום שהמכשיר קטן כל כך ומגיע עם מסך קטן מאוד, לא חשבו במודו על הכנסת אופציה זו ולכן היא אינה קיימת. הג'אקט האחרון שתוכלו לרכוש למכשיר הוא ה- sportify שמיועד יותר לספורטאים שבנינו. הג'אקט מאפשר להציב את המכשיר על הזרוע ברצועה ספורטיבית והוא כולל אפליקציה המתקשרת לרשת, שומרת את נתוני הריצה לאתר ייעודי אילו תוכלו להיכנס דרך המחשב וכך לצפות בהיסטוריה האישית שלכם ולשתף את הנתונים עם חברים אחרים. יחד עימו תקבלו גם אוזניות ייעודיות שיאפשרו לכם לשלוט על המכשיר בקלות מבלי לגשת למכשיר עצמו כאשר גם מסך הפתיחה ישתנה ויכלול שני משולשי קיצור בלבד כשהאחד מוביל לנגן המוזיקה והשני לטלפון.

קרא עוד:  פרטים ראשונים על מכשירי Pixel של 2020: Pixel 4a בדרך

תאריך יעד להשקת המכשיר עדיין אין, אך לפי דבריו של המנכ"ל, כבר בשבוע הבא אמור המכשיר להגיע למפעילה מסוימת בחו"ל. אצלנו בישראל עדיין אין כל תאריך יעד להשקתו ויתכן שנצטרך להמתין עוד זמן לא קצר עד אשר נראה אותו כאן. השאלה הנותרת היא האם המכשיר החדש מתאים גם לכם? את התשובה אפשר לשייך גם למכשיר הקודם, שכן המכשיר החדש מוסיף מספר חידושים לעומת קודמו, אך מנגד הוא מתאים בדיוק לאותם האנשים המחפשים מכשיר קטן, קל משקל ועם פיצ'רים בסיסיים שניתנים לשדרוג כשצריך. אז כמו שאמרנו – עדיין קטן אך יותר מתוחכם.