רבות  דובר השבוע על Modu – הסלולרי המודולרי. ראינו כתבות בבנענע, Ynet, וואלה ועוד, אך השאלה המרכזית היא האם הוא באמת מסוגל לכולל מהפיכה בהרגלי השימוש בסלולר שלנו.

קודם כל ננסה להבין מה זה בכלל המכשיר הזה. Modu הוא מכשיר סלולרי קטן מימדים ולא מפואר במיוחד שמטרתו העיקרית היא להיכנס ל”ג’אקטים” המאפשרים למשתמש לשנות את המראה החיצוני והעיצוב (צדפה, סליידר וכו’ בתמונה מטה) החל מסלולרי סטנדרטי ועד לטלפון חכם מתקדם במיוחד עם יכולות מוזיקה, משחקים ועוד.

Modu cell

לא רק סלולרים המכשיר מסוגל להחליף אלא להיכנס לשלל אביזרים אחרים כגון מכשיר נווט, מצלמה, מסגרת דיגיטלית ועוד.

מטרת המכשיר היא קודם כל לאפשר לנו להחליף מעטפת שונה לסלולרי שלנו ללא צורך בלהחליף את המכשיר (יחד עם אנשי הקשר שלנו, התמונות, המוזיקה וכו’) ובנוסף, לבצע התאמה אישית בין רגע למכשירים המשמשים אותנו ביום יום.

modu-cell2.jpg

המכשיר אגב פותח על ידי דב מורן, ממציא ה-Disk on Key ובקרוב ישווק ברשת סלקום.

לסיכום (שנלחק מ-Ynet כי הם עשו זאת הכי טוב): "הקונספט של "מודו" כחברה מעניין מאוד. אין גם ספק כי החברה נכנסת לחלל שנוצר בין ענקיות הסלולר לתחום האלקטרוניקה הבידורית. חברות הסלולר נוגסות באלקטרוניקה הבידורית, בין אם מדובר בנגני מוזיקה או מצלמות דיגיטליות. המצאה כמו "מודו" עשויה לאפשר ליצרניות האלקטרוניקה להשיב מלחמה. עם זאת, קיימת אפשרות סבירה כי מה שהיה הוא שיהיה, והסטארט אפ החדש לא יותר רושם עז על השוק, גם אם התפישה שמאחוריו תתקבל לבסוף."

ככל הנראה מה שבסופו של דבר יקבע את מעמדו בשוק זה קודם כל המחיר אך לפני כן זה הצרכן.

כנסו לאתר (המושקע) המציג את מגוון האביזרים וצפו בפרסומת של המכשיר שאולי תתן לכם קצת יותר מושג על מה המהומה:

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.