בדרך כלל, אפשרי שיהיה מותקן על המכשיר הרום המקורי של היצרנית או לחלופין רום אנדרואיד מקורי (סטוק), אבל לא מעט משתמשים מתלבטים בין הממשקים השונים ועם איזה ממשק או רום להישאר.

בעלי ה-HTC One זכו השבוע להפתעה חביבה מפי מפתחי הרום המוכר MoDaCo, אשר הציגו את MoDaCo.SWITCH המאפשר למשתמשים לבחור בין ממשק ה-Sense של HTC לבין ממשק הסטוק המקורי של גוגל וניתן לעבור ולהחליף בניהם בלחיצת כפתור ובהפעלה מחדש של המכשיר. גם ניתן לשתף מידע בין הממשקים השונים כך שאם התקנו או שינינו הגדרות בצד אחד ניתן לראות זאת גם בממשק השני.

MoDaCo.SWITCH, לחיצת כפתור אחת

לקראת סיימו של הפיתוח, הצוות הודיעה כי כלי MoDaCo.SWITCH יגיע רשמית גם למכשירי ה-Galaxy S4 (בגרסת Snapdragon כרגע), מה שאומר שבעלי המכשיר יכולים ליהנות גם ממשק האנדרואיד המקורי וגם ממשק ה-TouchWIZ של סמסונג. מעוניינים בכל הפיצ’רים של סמסונג במכשיר החדש? אין בעיה, רק לחצו על הכפתור ועבור לממשק TouchWIZ המלא, מחפשים את המראה הפשוט? לחיצת כפתור נוספת וחזרתם לממשק המקורי.

MoDaCo.SWITCH הוא אינו רום, אלא הוא יישום המקשר בין רומים שונים ומבצע סנכרון של נתונים אחד עם השני, כך הוא מאפשר לעבור בין רום אחד לרום אחר. הפיתוח של MoDaCo לתוספת החדשה נעשה כחלק מפרויקט מימון המונים אשר מפתחי הרום דרשו סכום של 1,000 פאונד בלבד ואותו הם כבר השיגו, אך מכיוון שהקמפיין עדיין לא הסתיים, השחרור הרשמי לגרסה גם הוא יתעכב, לפחות עד סוף החודש.