גלקסי אס 7

פול או'בריין, מפתח ותיק בסצנת האנדרואיד (Android) גילה כי באמצעות שימוש בפקודה פשוטה ניתן להחזיר אל מכשיר ה-Galaxy S7 ו-Galaxy S7 Edge את יכולת אימוץ האחסון (Adaptable Storage) שהטמיעה גוגל (Google) בגרסה 6.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד שנעלמה לה במערכת של סמסונג.

בשבוע שעבר ציינו כי יישומי המערכת המובנים של ה-S7 תופסים כ-8GB של זיכרון פנימי, אך לא מדובר בבעיה של ממש שכן בדגמי ה-S7, בסמסונג (Samsung) הקשיבו לרחשי הקהילה והחזירה את אפשרות הרחבת הזיכרון באמצעות שימוש בכרטיס microSD. אולם, חרף העובדה שישנה אפשרות להעביר יישומים מזיכרון המכשיר אל הכרטיס הזיכרון התאכזבנו לגלות שבחברה בחרו להדיר את יכולת אימוץ האחסון שהטמיעה גוגל בגרסה 6.0 של אנדרואיד, יכולת המאפשרת להתייחס אל זיכרון חיצוני כהרחבה ישירה של הזיכרון הפנימי. אבל המפתח פול או'בריין, אשר מוכר יותר בכינוי MoDoCo, מצא כי סמסונג לא הסירה לגמרי את היכולת ממערכת ההפעלה, אלא פשוט הסירה אותו מתפריט ההגדרות. המפתח פרסם בבלוג האישי שלו כיצד להפעיל את יכולת הזו. מדובר במספר צעדים פשוטים הכוללים הפעלת מצב המפתחים בטלפון, שימוש בשורת פקודה ואין צורך בהרשאות מנהל (Root) או ביצוע פריצה של המכשיר.

על-פי או'בריין הוא לא נתקל בבעיות מיוחדת בעת הפעלה יכולת אימוץ האחסון והיא עובדת ללא לאות, למעט תקלה מוזרה בה הנפח המדווח בתפריט האחסון לא נכון אך מדובר בבעיית תצוגה בלבד ובבדיקה על-ידי שימוש יישומי צד-שלישי ניתן לראות את הכמות הנכונה.