משרד התקשורת יפרסם מחר (ב') מכרז תדרים חדש במסגרתו יוכלו מפעילות הסלולר להרחיב את הפריסה והמהירות של דור 4 בישראל ולראשונה גם יצעו טווח תדרים לרשת דור 5.

מדובר אמנם רק בתחילתו של התהליך, אך כבר עתה אפשר לומר כי בישראל ב-2020 נראה את הסנונית הראשונה לדור 5 זאת לצד חיזוק משמעותי לפריסת רשת הדור ה-4. מטרת המשרד, מלבד שיפור התשתיות, היא לתמרץ את המפעילות הקיימות לאור המצב העגום שלהם בשוק, ולכן לא יתאפשר למפעילות חדשות להתחרות על התדרים הנוספים.

טווח התדרים של דור 5 יכלול ארבע רצועות תדרים כאשר העיקרית מתוכן היא 700 מגה-הרץ. אלה יאפשרו למפעילות לספק קצבי תעבורה גבוהים הרבה יותר, כמעט כמו שעושה מהפכת הסיבים בשוק האינטרנט הקווי. כדי לעודד השקעה בתשתיות, משרד התקשורת יציע תמריצים כספיים ומענקים למפעילות הסלולר, אולם הערכות הן כי פריסת דור 5 תימשך כ-5 שנים לפחות.

שר התקשורת דודי אמסלם אמר: "מדובר במהלך טכנולוגי שיטבע את חותמו על פני עשורים קדימה. עם כניסת הטכנולוגיה החדשה של דור 5 תצא לדרך המהפכה הדיגיטלית החכמה שתשפיע על כל תחומי חיינו – בתים חכמים, ערים חכמות, רפואה חכמה, קירוב הפריפריה למרכז, חינוך, רכבים אוטונומיים, תעשייה מתקדמת ועוד."

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.