עד כמה שמסכי המגע מספקים חווית שימוש מופלאה, הם עדיין לא יכולים להחליף את הכפתורים הפיזיים (נסו לדמיין מקלדת מגע). גם הרטט העדין בלחיצה (haptic feedback) לא מספק את הפתרון, אם כי זה בהחלט עוזר.

כפתור המגע הופך לפיזי
חברת Tactus Technology מהעיר פרמנוט הסמוכה לסן-פרנסיסקו הפתיעה עם טכנולוגיה חדשה הגורמת למסך המגע להציג כפתורים פיזיים באופן דינאמי. הקונספט הייחודי הזה מסוגל לגרום למסך המגע לשנות את צורתו, וליצור כשצריך, כפתורי מגע פיזיים המתרוממים מעל לפני השטח שממש אפשר להרגיש אותם וללחוץ עליהם. כך למעשה מתאפשר לשלב מסך מגע רגיל שהופך בן רגע למקלדת רגילה.

הטכנולוגיה מאחורי המוצר הוא בשימוש מיקרופלואידיקה (microfluidic), מניפולציה של נוזל המשתנה בהתאם לזרם החשמלי שזורם בתוך שכבה מיוחדת. שכבת המגע היא שקופה לחלוטין ובחברה אומרים כי כמעט שלא נוסף עובי לגזרת המכשירים וכי הוא מחליף למעשה את מסך המגע המקורי.

המוצרים שהטכנולוגיה הזו יכולה להגיע אליהם כיום הם מגוונים, החל מסמארטפונים, טאבלטים, קוראי ספרים, תחנות מידע ואפילו שלט רחוק. אפל הגישה פטנט לרעיון דומה שייתכן כי הוא ימומש מתישהו במכשיריה השונים, אך עוד מוקדם לדבר על צפי למכשירים ראשונים. יחד עם הציפוי החסין למים של חברת ZAAG, נראה כי הסמארטפונים של היום זה לא מה שיהיה בעוד מספר שנים מעכשיו. צפו בסרטון שבהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.