ראשוני מחשבי המשחק הניידים המבוססים על הגרסאות הניידות של כרטיסי התצוגה החדשים של NVIDIA אמורים להגיע כבר בימים הקרובים לשוק. עם זאת, הביצועים של גרסאות המובייל של כרטיסי משפחת ה-GeForce RTX יהיו נמוכים, ואפילו משמעותית, לעומת אחיהם השולחניים.

הדבר יבוא במיוחד לידי ביטוי בגרסאות ה-Max-Q של הכרטיסים. כך, לדוגמה, מהירות השעון הבסיסית הצפויה עבור גרסת RTX 2080 Maq-Q אמורה להיות כ-735 מגה-הרץ וזאת לעומת המהירות הבסיסית של 1,515 מגה-הרץ בגרסת RTX 2080 השולחנית, כלומר בהפחתת ביצועים של יותר מ-50%. גרסאות המובייל הרגילות של הכרטיס יוכלו להגיע למהירות בסיסית של עד 1,380 מגה-הרץ – קרוב, אבל עדיין לא מה שאפשר לקבל בכרטיס המיועד למחשב שולחני.

מספר ליבות ה-CUDA בגרסאות המובייל יהיה זהה לזה של הגרסאות השולחניות, כך שמדובר בהאטה מכוונת של החברה.

ובכל מקרה, מנעד האפשרויות של הכרטיסים השונים יהיה רחב מאוד, ולכן בכל מקרה, משתמשים שירצו להשוות בין מחשבי משחק עם כרטיסי RTX זהים, לכאורה, יצטרכו לבחון את הפרטים המדויקים שלהם. NVIDIA עצמה פרסמה טבלה המציגה את מרחב התצורות האפשרויות שיהיו זמינות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.