תעבורת הנתונים במכשירים הניידים הגיעה ב-2014 לשיא חדש של 51.8 טרה-בייט, וזאת לעומת 32.5 טרה-בייט ב-2013, ופחות מ-20 טרה-בייט לפני שנתיים. מדובר בקפיצה גדולה של כ-59% במונחים של שנה לשנה שמראה שיותר ויותר משתמשים בטלפונים החכמים ובטאבלטים שלהם כדי לגלוש ולצרוך מידע באינטרנט.

נתונים אלו נגזרים מדו"ח שפרסמה חברת מחקרי השוק גרטנר (Gartner) לקראת כנס המובייל העולמי (MWC) שיצא לדרך ב-1 במרץ. ההערכה של גרטנר היא שב-2015 תהיה צמיחה נוספת של יותר מ-35% וסך התעבורה במובייל תסתכם ב-80 טרה-בייט.

עיקר הצמיחה נובע מכך שיש עליה גדולה בצריכת וידאו במובייל, וההשפעה של הצריכה הזו רק הולכת וגדלה משנה לשנה, והיא תגיע ל-60% ב-2018 לפי ההערכות של האנליסטים בחברה. תרומה נוספת היא המחירים הנוחים יחסית של מכשירי דור שלישי ורביעי רבים, מחירים שעוזרים להגדיל את מספר המשתמשים ברשתות המובייל.

ואם כבר מתייחסים לדור השלישי, הוא לא הולך להיעלם בקרוב וזאת למרות הפריסה הולכת ומתרחבת של רשתות הדור הרביעי. למעשה, הדור השלישי עדיין ישלוט ברשתות תעבורת הנתונים במובייל בחמש השנים הקרובות לפי גרטנר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.