החברות  Microsoft, Nokia ויורוקום (נציגת Nokia בישראל) פתחו הבוקר את שבוע פיתוח האפליקציות לסביבת Windows Phone השני שמתקיים בישראל – Mobile Acceleration Week #2. האירוע שנפתח היום יימשך שבוע ימים במרכז המו"פ של מיקרוסופט, הרצליה ויסתיים ביום חמישי (1/12/2011).

שבוע הפיתוח בישראל מתקיים במסגרת המהלך הבינלאומי של Microsoft ו-Nokia שמציעות כיום לקהילת המפתחים  העולמית הזדמנויות עסקיות חדשות בסביבת Windows Phone. עד היום פותחו כבר למעלה מ-40,000 אפליקציות שהועלו לחנות האפליקציות Windows Phone Marketplace – זאת תוך כשנה בלבד מאז השקתה באוקטובר 2010.

 בשבוע הפיתוח בישראל ישתתפו מאות מפתחים שיצפו בסדרה של הרצאות והדגמות על חידושי מערכת ההפעלה ואפשרויות הפיתוח בה. במקביל, 10 חברות ישראליות מובילות יפתחו ויציגו אפליקציות סלולריות חדשות ל-Windows Phone 7.5 שיוצעו לשוק העולמי. (רשימת החברות בהמשך). המפתחים ישתמשו בכלי הפיתוח של מיקרוסופט ל-Windows Phone  ויעבדו בסיוע צמוד של אנשי מקצוע בתחומי התכנון, חוויית המשתמש והפיתוח. עם צוותי הדרכה שיסייעו למפתחים נמנים  מומחי חברת סלע שמתמחים ב-Silverlight   וב-XNA וכן מומחי הפיתוח והסלולר של מיקרוסופט.

 Brian Hoskins, מנהל פיתוח עסקי תחום מובייל וסטארט-אפים, Microsoft: "אנו עדים לתנופת פיתוח עצומה של אפליקציות לסביבת Windows Phone, שהקצב שלה בשנתה הראשונה הוא מהמהירים ביותר בתחום מערכות ההפעלה הסלולריות החדשות. אין ספק שהמפתחים מבינים את הפוטנציאל המסחרי של Windows Phone ונהנים בנוסף מתהליך פיתוח מהיר, עשיר  וידידותי שמקרב אותם לשוק העולמי. אני שמח שקהילת הפיתוח בישראל מצטרפת למפתחים בכל העולם שמאמצים במהירות את Windows Phone וייהנו גם הם מההזדמנויות הגדולות שעומדות בפתח".

קרא עוד:  בקרוב: מצב כהה גם באפליקציית פייסבוק

 Nikoly Iskov, Nokia's Services Business Development Eurasia:  "שיתוף הפעולה של מיקרוסופט ו-Nokia הינו פעילות משותפת. שתי השותפות מביאות ערכים משלהן לשותפות העסקית. שתי החברות השקיעו רבות בבניית סביבה פרודוקטיבית, בעיקר ברמה המקומית, באמצעות עבודה עם מפתחים והשקעת משאבים בלתי נדלים, דוגמת מימון וקידום. אני מאמין כי השילוב בין המומחיות של Nokia ומיקרוסופט יניב תוצאות יוצאות מן הכלל בהיבטים של נתח שוק וחשוב מכך – הכנסות המפתחים".