כולנו נתקענו לפחות פעם אחת עם סוללה מרוקנת בטלפון הנייד שלנו. חלקנו למדנו מאז להסתובב עם מטען צמוד בתיק, אחרים רכשו סוללה חיצונית רב-פעמית לגיבוי ויש גם את אלה שלמדו להתייחס לזה שהטלפון שלהם יתרוקן בשעות הערב כעובדה מוגמרת. החברה הישראלית Mobeego מנסה להציל את המשתמשים המיואשים בעזרת מוצר חדש, סוג של "פחית אנרגיה לסלולר" לשימוש חד פעמי במחיר נמוך.

המטען הסלולרי של Mobeego הוא בעצם סוללה חיצונית חד-פעמית, שאינה נטענת להטענה חוזרת, ומאפשרת הטענה של כל מכשיר אנדרואיד או אייפון במשך ארבע שעות, או כמה שיצליחו להיטען מסוללה בהספק של 650mA. מחיר סוללה אחת צפוי לעמוד על 10 שקל בלבד, אך יש צורך לרכוש גם מתאם ייעודי למכשיר המיועד ב-25 שקל נוספים (המחיר כולל גם סוללה אחת, אך המתאם רב פעמי וניתן לשמור אותו אצלכם). העיצוב מזכיר פחית של משקה אנרגיה קטנה, והרעיון הוא לאפשר לאנשים להצטייד בסוללות כאלה בשעת הצורך.

Mobeego מתכוונת למכור את הסוללות שלה בשלל נקודות מכירה, כגון קיוסקים, חנויות נוחות, מכונות אוטומטיות, שדות תעופה, בתי חולים ועוד. לכל עמדת מכירה תוצמד גם עמדת מיחזור, שתאפשר לזרוק לתוכה סוללות ריקות כדי לשמור על הסביבה.