MMD, חברת ההפצה של יצרנית המסכים הענקית PTV, הכריזה היום במסיבת עיתונאים בתל אביב על שורה ארוכה של מסכי AOC – מסכי המותג של החברה – ושל מסכי פיליפס (Philips) אותם היא מייצרת באמצעות זיכיון מחברת האם.

לפי עומרי לוין, מנהל השיווק של MMD, בשלושת הרבעונים האחרונים היא החברה שמוכרת הכי הרבה מסכים בארץ. לפי נתונים שסיפקה החברה ברבעון השני של 2015 היא הובילה את השוק הישראלי עם 22.3% נתח שוק וזאת לפני דל (Dell) עם 16.6%, BenQ עם 16% וסמסונג (Samsung) עם 15.8%, כשהאחרונה שלטה בשוק הישראלי ביד רמה במשך שנים.

הוא גם סיפר שבמהלך 2014 נמכרו בארץ כ-350,000 מסכי מחשב, ולהוציא ירידה ברבעון השני של 2014, מדובר בשוק שנמצא בצמיחה. המגמה המקומית גם הפוכה לשוק העולמי בו יש ירידה במכירות המסכים בעקבות הירידה במכירות של מחשבי PC.

לגבי המסכים החדשים שמתכוונת החברה להשיק בפועל במהלך החודשיים/שלושה הקרובים אמר לוין כי: "מסכי דור 2016 של פיליפס ו-AOC משקפים קפיצת מדרגה בתחומים מרכזיים כמו: ביצועים, איכויות צבע, עיצוב וארגונומיה, קישוריות, התאמה מדויקת לסוגי משתמשים ולאפליקציות ושלל תכונות חדישות נוספות. היכולות הללו הופכות את המסכים למרכיב חשוב ומרכזי בחוויית המשתמש ואיכותה".

בין המסכים הבולטים שהשיקה החברה ניתן למצוא את ה-275P4VYKEB של פיליפס (בתמונה לעיל) שהוא מסך 27 אינץ' שמציע רזולוציה מפלצתית של 5K או 5120×2880 פיקסלים. לפי החברה בסך הכל מציע המסך 14.7 מליון פיקסלים, פי 4 מאשר מסך ברזולוציית QHD. המסך מצויד בטכנולוגיה שהחברה מכנה PerfectKolor המבטיחה לדבריה צבעים עקביים ומדויקים, באמצעות כיול ברמה של 99% לסקאלת הצבעים Adobe RGB ותמיכה של 100% בסקאלת הצבעים sRGB. המסך גם תומך בעבודה במצב אנכי, והוא תומך בטכנולוגיה בשם MultiView שמאפשרת צפייה בתכנים ממספר מקורות. המחיר המשוער: 1,599 אירו.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

PhilipsBDM3490UC

כמו חברות אחרות מציעה גם MMD, תחת המותג פיליפס, מסך קעור ביחס של 21:9. הפאנל הוא AH-IPS וגודלו 34.1 אינץ', ברזולוציה של 3440×1440 פיקסלים ובבהירות של 300 ניטס. למסך כניסת DisplayPort 1.2, שתי כניסות HDMI 1.4 שאחת מהן תומכת ב-MHL), וכניסת HDMI 2.0. הוא תומך בחיבור לתצוגה של שני מחשבים עם תמיכה ב-PIP או בתצוגת PBP (תמונה לצד תמונה). הוא גם מגיע עם שני רמקולים בעוצמה של 7 וואט עם טכנולוגיית DTS. המחיר הצפוי הוא 1,149 אירו.

AOCG2460PF

לגיימרים מציעה החברה את AOC G2460PF שהוא מסך 24 אינץ' עם פאנל TN ברזולוציית FHD ובבהירות של 259 ניטס, זמן תגובה של 1 אלפיות-השנייה וזמן רענון של 144 הרץ. הוא גם תומך ב-FreeSync עבור מחשבים שמצוידים בכרטיס מסך של AMD שתומך בטכנולוגיה זו שמטרתה למנוע בעיות תצוגה הנובעות בגלל השהיה בהעברת נתונים. המסך מגיע עם חיבורי D-Sub לצד DVI וגם HDMI ו-DisplayPort. המחיר טרם פורסם.

Philips275C5

כן הוצג Philips Moda, או 275C5QHGSW, מסך 27 אינץ' עם מעמד שיכול לשנות את צבעו בהתאם להגדרות שבוחר המשתמש: לפי נגיעת יד, מעבר רציף מצבע לצבע כל מספר שניות או קביעה אוטומטית של הצבע על פי הצבע הראשי של התמונה המוצגת על המסך. מעבר לכך מדובר במסך עם אחת המסגרות הדקיקות ביותר שקיימות בשוק. הפאנל שלו הוא AH-IPS שמאפשר זוויות צפייה מרביות, הרזולוציה היא FHD והבהירות היא 250 ניטס. הוא מדיע עם חיבור VGA ושני חיבורי HDMI שאחד מהם תומך ב-MHL. המחיר הצפוי הוא 389 אירו.

קרא עוד:  לאינטל ומיקרוסופט נדרשה כמעט שנה בכדי לתקן פרצת אבטחה חמורה במעבדים

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.