מחשבי המיקרו-PC מאיימים להפוך לדבר החם הבא. אינטל עם מחשב זעיר, ה-Raspberry Pi עם לוח בגודל כרטיס אשראי וה-Cotton Candy יאפשרו לנו להסתובב עם מחשב, בכיס.

כעת מגיע מתחרה נוסף, ובדומה ל-FXI Cotton Candy גם הוא מביא מחשב מבוסס אנדרואיד על סטיק USB – בחצי המחיר. המתחרה החדש המגיע מסין, בשם הלא סקסי MK802, כבר החל להימכר באתר AliExpress במחיר של $74 ופחות מכך בהזמנת כמות, בעוד הסטיק של FXI עדיין ממתין להשקה כבר חצי שנה.

המחשב הקטן נראה כמו דיסק און קי גדול אך הוא טומן בתוכו ביצועים של סמארטפון מתקדם. הוא מבוסס על מעבד AllWinner A10 הפועל בתדר 1.5GHz יחד עם מעד גרפי Mali 400, זיכרון של 512MB RAM ואחסון בנפח 4GB עם חריץ microSD. את המיני מחשב מחברים למסך בחיבור HDMI (עם כבל מתאם) ויש לו גם כניסת USB OTG לחיבור התקנים חיצוניים, תקשורת WiFi b/g תחבר אותנו לרשת וגם הוא מגיע עם יכולת ניגון קבצי HD במגוון פורמטים נפוצים (DivX/MPEG4/H.264). הוא כבר מריץ את מערכת ההפעלה Android 4.0 אך אם תרצו, ניתן להתקין עליו גם Ubuntu.

אמנם ל-Cotton Candy מעבד כפול ליבה חזק יותר, אך עוד לא ברור מתי הוא מתוכנן לצאת, בעוד שה-MK802 כבר זמין לרכישה. קנינו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.