משרד התקשורת הודיע הערב כי מירס ו-018 אקספון הם שתי המפעילות הסלולריות החדשות שיצטרפו לסלקום, פלאפון ואורנג'. החברות שזכו במכרז ישלמו 705 מיליון שקל (מירס 710 מיליון) על הרישיון והתדר שהמדינה מקצה להם המאפשר להם להקים תשתית לרשת סלולרית  וכל אחת קיבלה קידומת נפרדת –  053 לאקספון ו-058  למירס, זאת בנוסף לקידומת הקיימת של מירס (057).

מחיר הרישיון הגבוהה נועד כדי להוזיל את המחיר לצרכן הסופי, כך אומרים במשרד התקשורת. המשרד העמיד למפעילות החדשות אפשרות לזכות בעלות הרישיון בחזרה אם תוך 5 שנים יגיעו לנתח שוק של 7 אחוזים לפחות, כך מקווים כי המפעילות יתאמצו כדי להביא לקוחות חדשים על ידי הוזלה משמעותית של המחיר לצרכן.

אקספון ומירס ידרשו להקים תשתית נפרדת בהדרגה(משמע, אנטנות נוספות), כשהחל מה-1 לפברואר 2012 יורשו להפעיל את הרשת עם דרישה לכיסוי מינימלי של 10 אחוז מהאוכלוסייה. המפעילות ידרשו תוך 7 שנים לפריסה של 90 אחוז מהאוכלוסייה, ובמידת הצורך יוכלו לבקש הארכה נוספת לעד 3 שנים.

בנוסף למפעילות החדשה, משרד התקשורת כבר נתן רישיונות למפעילות וירטואליות, שבניגוד למירס ואקספון, אינם נדרשות לפתח תשתית משל עצמן אלא הן פועלות על התשתית הקיימת של המפעילות הנוכחיות ורוכשות זמן אוויר, כך שבקרוב נזכה לראות מפעילות חדשות כדוגמת פרי טלקום, רמי לוי, 365 טלקום ועוד.

ההגבלות הרבות שמטיל משרד התקשורת בשנים האחרונות על חברות הסלולר והכנסת מפעילות חדשות מטיבות עם הצרכנים, כשהמטרה גם להוזיל מחירים ולא רק לעצור את הניצול שהמפעילות מבצעות מול הלקוחות, ועל זה נאמר כל הכבוד לשר.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.