חברת Koush, שמפתחת לא מעט אפליקציות מגניבות לאנדרואיד כמו Helium Backup ו-AllCast, שחררה לאחרונה בטא חדשה לפיצ'ר מגניב שהיא עובדת עליו בשם Vysor. מדובר על הרחבה לדפדפן של גוגל, כרום, אשר מאפשר לשלוט על כל סמארטפון אנדרואיד היישר מהמחשב הביתי, אם מחברים אותו אליו. משמעות הדבר היא שאפשר לראות את כל מה שמתרחש במסך הסמארטפון שלנו על המחשב, לפתוח אפליקציות באמצעות העכבר, לשחק במשחקים בצורה נוחה יותר ובאופן כללי – לעבוד על הסמארטפון מרחוק.

הפרויקט כאמור נמצא עדיין שלב הבטא, אבל אפשר להוריד את התוסף החדש דרך אתר החברה ולהתחיל לשחק איתו.  לאחר ההתקנה, יש לחבר את הטלפון למחשב באמצעות כבל USB (בעתיד ניתן יהיה לחבר אותו גם באמצעות רוט ADB אלחוטי). כאשר Vysor מזהה את המכשיר, היא פותחת חלון מראה שמשקף את מסך הטלפון, ואז אפשר להגדיל ולשחק איתו. למעשה, אפשר אפילו להעיר את המכשיר ממצב חיסכון בסוללה רק באמצעות הקלקה על החלון.

אם המכשיר שלכם מכיל כפתורים ווירטואליים שאפשר להקליק עליהם, תוכלו לעשות את זה גם דרך החלון ואם במכשיר כפתורים פיזיים, אפשר להשתמש במקשים חמים במקלדת כדי לשלוט עליו (למשל, Home הוא מסך הבית, קליק ימני בעכבר הוא חזרה אחורה ו-F1 הוא כפתור התפריט). התוכנה עדיין נמצא בשלבי ניסוי, כך שייתכן ולא יעבוד עבור חלק מהמכשירים. בעתיד אף תושק אפליקציה נלווית שתסייע למשתמשים להתקין את Vysor ולמצות את מלוא הפוטנציאל שלה.

קרא עוד:  בזק בינלאומי משיקה הגנת סייבר גם לניידים

וידאו: כך זה נראה