כשמדובר במקלדות עבור הסמארטפון שלנו, נראה כי רובנו הופכים להיות בררנים יותר, שכן בעידן יישומי המסרים המיידים אנו צמודים למקלדת יותר ויותר, וזו אמורה להיות נוחה בצורה מושלמת עבורנו.  באפריל האחרון, כפי שכבר דיווחנו לכם במסגרת סקירת מקלדות אנדרואיד, הוצגה לעולם Minuum – מקלדת זעירה וחכמה הכוללת שורת אותיות אחת במקום מספר שורות. הפרויקט היה בחיתוליו ולאחר שהצליח לגייס כספים באמצעות פלטפורמת המימון Indiegogo, הוא מציע השבוע גרסת בטא להורדה עבור סמארטפונים וטאבלטים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד.

במה שונה Minuum מחברותיה? בעיקר בשטח המועט שהיא תופסת מכלל שטח התצוגה של המכשיר. המקלדת היחודית מכילה שורת אותיות אחת בלבד ובכך מאפשרת למשתמש לראות יותר משטח המסך ולהמנע מהעובדה הכל כך מוכרת לבעלי הסמארטפונים לפיה המקלדת תופסת שליש, או יותר, מהתצוגה. כל שנותר למשתמש לעשות הוא להקיש במדויק על רצף האותיות שמרכיבות את המילה שאותה חפץ להקליד. את כל השאר תשאירו לאלגוריתם המתוחכם שפותח באוניברסיטת טורונטו לבצע.

לטכנולוגיה המרכזית שעל בסיסה עומדת המקלדת, נוספו תכונות הקלדה קולית ופריסת הקלדה רגילה (QWERTY). כמו כן, עובדים אנשי הפרויקט במרץ בכדי להתאים את המקלדת החכמה עבור מוצרים לבישים, כדוגמת השעונים החכמים הפורצים לשוק כמו פטריות אחרי הגשם, או עבור משקפיים חכמים ומוצרים לבישים אחרים, כיד הדמיון הטובה עליכם.

גרסת הבטא לא חינמית וגם אינה תומכת בעברית לבינתיים ומחירה עומד על 13.85 ש"ח להורדה מחנות האפליקציות של גוגל. צפו בוידאו בהמשך.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה ועוד ארבעה דברים שלא הכרתם ב-Google Maps

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.