כגיקים שגדלו בעידן שבו ממשק המשתמש של Norton Commander היה נחשב ידידותי-למשתמש ופורץ דרך, שמור לנו מקום חם בלב למשחקי-ההרפתקאות או הצבע-והקלק כפי שהם נקראים בערגה. הערכה רבה אנו נותנים לטים שייפר (Tim Schafer) מעצב משחקים אגדי שאחראי על מיטב ממשחקי-ההרפתקאות של תור הזהב של לוקאס-ארט לפני שזאת מכרה את נשמתה והחלה להוציא משחקים אשר מבוססים אך-ורק על מותג "מלחמת-הכוכבים" ואחראי על להיטים כמו: יומו של הטנטיקל, אי הקופים, גרים פנדנגו ועוד.

Psychonauts חוזר?
בשנת 2005 הוציא שייפר את משחק ההרפתקאות פסייכונאטס (Psychonauts, מה זאת אומרת אתם לא מכירים?!, רוצו להוריד מ-Steam או GOG) שאומנם התקבל בהתלהבות בקרב המבקרים אך זכה לכמות מכירות זעומה שאף הובילה לכך שהמפיצה, Majesco כמעט ופשטה את הרגל ומאז בחרה להתמקד בכותרים סלולריים ומשחקים קטנים דלי-תקציב. במרוצות הזמן החלו מכירות המשחק לעשות חיל בעיקר דרך שירותים מקוונים כמו Steam ו-Xbox Originals וקיבל המשחק מעמד של משחק "קאלט". בשנה שעברה חברת Double Fine שבבעלות שייפר רכשה את הזכויות ההפצה של הכותר, אשר הובילה לחרושת שמועות אודות כך ששייפר הולך להוציא משחק המשך או להפיץ את המשחק מחדש עם תמיכה באבחנה-גבוהה (High Definition Remake) ברשת ה-PSN או Xbox Live.

על-פי ראיון שנתן שייפר ל-Digital Spy מסתבר כי הוא מנהל מזה זה מה מו"מ מול מספר מפיצות בנוגע להוצאה של משחק המשך אך המגעים העלו חרס והמפיצות לא מעוניינות להסתכן עם משחק שיקסום רק לקהל יעד מצומצם מאוד ומעדיפות להתמקד במותגים עם מכירות מוכחות. אך לא הכל אבוד – מסתבר שמרקוס פרסון (Markus Persson) המוכר יותר בכינויו נוצ', יוצר משחק האינדי המצליח Minecraft, קרא את הכתבה ואף צייץ לשייפר בחזרה כי מעוניין לסייע בהפיכת פסייכונאטס 2 למציאות.

קרא עוד:  לוג׳יטק משדרגת את אוזניות ה-G Pro לגיימרים

אם הדבר אכן יצא אל הפועל, אין ספק שיהיה מדובר ביום חג עבור כל חובבי משחקי-ההרפתקאות באשר הם, ומשחק שכזה לבטח יספק חוויה שונה ומקורית בהשוואה למשחקים אשר רק ממחזרים את עצמם שנה אחרי שנה כמו Call of Duty, Battlefield ו-Halo אשר מרגישים ממוחזרים וסוחטים את המותג שנה אחרי שנה. אלה אומנם כן מספקים חוויה מהנה אך הם שטחית אך אי-אפשר להשוות אותם למקוריות, וההומור שממלא את משחקי ההרפתקה של פעם.

וידאו: Psychonauts טריילר

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.