זה היה רק עניין של זמן עד אשר מישהו ייקח את מערכת האנדרואיד ויהפוך אותה למחשב לכל דבר, ואכן היום לא צריך יותר מדונגל קטן המתחבר לטלוויזיה (Android TV) כדי לגלוש ברשת, לקרוא מסמסכים, לשחק במשחקים ולנגן וידאו בכמה עשרות דולרים בודדים. ZeroDesktop רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה ומעוניינים לפתח מיני מחשב MiiPC תמורת $99.

הפרויקט נפתח אמש בקיקסטרטר, אתר מימון ההמונים בו הם מבקשים לגייס סכום של $50,000 כדי לסיים לפתח את המוצר ולמכור אותו במחיר נמוך. למעשה, כבר ישנו אב טיפוס עובד ומוכן וכפי שניתן לראות בסרטון גם מערכת האנדרואיד הותאמה במלואה לשימוש במקלדת ועכבר, אך לדברי הקבוצה מה שנותר להם הוא לקבל את אישורי הרגולציה (CE ו-FCC) כדי שיוכלו למכור את המוצר באירופה וארה”ב ולסיים את התוכנה.

במקור הקבוצה מייעדת את ה-MiiPC לשימוש עבור ילדים, ובסיוע של אפליקציה לסלולר ההורים יכולים לפקח ולשלוט במה הילדים משתמשים, איזו אפליקציה מופעלת והיכן הם גולשים, והכל בזמן אמת. המחשב מגיע עם גישה לחנות הפליי סטור של גוגל ומספר אפליקציות מובנות כמו חבילת אופיס וגישה לרשת.

MiiPC Android PC Back

MiiPC ירוץ על מעבד כפול ליבה ARMv7 מבית Marvell Armanda בתדר 1.2Ghz, וכולל זיכרון 1 ג’יגה ראם וזיכרון פנימי 4 ג’יגה. הוא מגיע עם מגוון החיבורים כמו רשת, USB, יציאת HDMI, חריץ SD, יציאה לרמקולים וכניסה למיקרופון וכן תקשורת WiFi ו-Bluetooth 4.0. ה-MiiPC הוא לא שונה בהרבה ממוצרי האנדרואיד בסטיק וגם כנראה גם לא חזק מהם, אך ההתאמות שנעשו כאן לצורך שימוש כמחשב שולחני במערכת ההפעלה וכן האפליקציה למובייל מספקות למוצר יתרון רב.

קרא עוד:  מיקרוסופט תציג את Surface Go 2 ואת Surface Book 3 בכנס האביב שלה

כדי להיות בין הרוכשים הראשונים, תוכלו “לתרום” סכום של החל מ-$89 (בתוספת דמי משלוח) באתר הפרויקט ולקבל את המוצר כבר בחודש יולי הקרוב.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.