סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, מאמין שעתיד הרשת לא נמצא בדפדפנים כפי שאנחנו מכירים אותם כיום. בכנס O'Reilly Next: Economy Summit הוא טען שמוצרים כמו קורטנה, העוזרת האישית שמוטמעת ב-Windows 10, תחליף בעתיד את ממשק הדפדפן הסטנדרטי. "מבחינתי, אינטילגנציה מלאכותית זה משהו שפשוט הולך לקרות", אמר נאדלה.

נאדלה לא טוען שחווית הגלישה ברשת הולכת להעלם מהעולם, אך הוא כן אומר שהדרך בה המשתמש בא איתה במגע הולך להשתנות. בעזרת עוזרים אישיים וירטואליים כמו קורטנה או סירי, כבר לא יהיה צורך בממשק גרפי כדי למצוא תכנים ומידע ברשת. כבר היום משתמשים שואלים את השירותים האלה שאלות כמו "האם הולך לרדת היום גשם" במקום להכנס לאתרי מזג אוויר יעודיים, כך שמבחית נאדלה שינוי הפרדיגמה כבר החל ורק יילך ויצבור תאוצה בעתיד.

באותו כנס דיבר גם אלכסנדר לברון, גורו ה-AI  (בינה מלאכותית) של פייסבוק, וגם הוא מסכים שהעתיד נמצא בעוזרים האישיים. מבחינתו, מדובר באמצעי קלט חדש בעולם המחשוב, בדיוק כמו עכבר או מקלדת. "הדבר הבא יהיה להשתמש בשפה טבעית", הוא מסביר.

בשלב זה של הטכולוגיה, העוזרים האישיים הוירטואליים הם אמנם שימושיים אך עדיין אי אפשר להסתמך עליהם ב-100%. פעמים רבות הם לא מצליחים להבין את הבקשות של המשתמשים או שולפים מידע לא רלוונטי. בנוסף לכך, העוזרים האלה עדיין לא תומכים בכל השפות, כך שעבור משתמשים רבים ברחבי העולם, כולל ישראל, הם פשוט לא רלוונטיים.

קרא עוד:  הפתעה: יש פריצה ל-iOS 12.4, ולא צריך מחשב

האם החזון המשותף של נאדלה ולברון יתגשם, או שמדובר בשני אנשי עסקים שמעוניינים לקדם את השירותים של החברות שלהם? רק העתיד יוכל להגיד, למרות שאתם מוזמנים לשאול את דעתן של קורטנה או סירי ולראות מה הן יגידו בנדון.