מיקרוסופט (Microsoft) מעוניינת לאפשר למשתמשים בחלונות 10 (Windows 10) שליטה רבה יותר בתזמון התקנת העדכונים שיוצאים עבור מערכת ההפעלה. החל מעדכון מאי 2019 והלאה, עדכונים רחבים, כאלה שמגיעים פעמיים בשנה, לא יותקנו באופן אוטומטי עד הרגע האחרון ממש – התאריך בו מפסיקה מיקרוסופט לתמוך בגרסה הקודמת. עד אז, תציג מערכת ההפעלה התראות על זמינותו של העדכון בפני המשתמשים, אך לא תחל בתהליך ההתקנה באופן עצמאי.

גם עבור עדכוני אבטחה ותיקוני באגים, הנחשבים עדכונים ״קטנים״, תאפשר מיקרוסופט למשתמשים לדחות את מועד ההתקנה בשבוע אחד בכל פעם, עד חמישה שבועות. מנגנון אינטליגנציה מלאכותית חדש אמור להבטיח כי בכל מקרה, התקנת העדכון לא תחל בזמן שנעשה שימוש פעיל כלשהו במחשב, אלא רק בשעות הפנויות בהן המחשב פנוי להתקנה מבלי לגרום לשיבוש העבודה (או המשחק…).

מטרת השינויים הללו היא ללא ספק מענה לתלונות רבות מצד משתמשים שהופתעו לגלות כי המחשב שברשותם הושבת למשך שעות ארוכות, בשל התקנה שכלל לא היו מודעים לה – והחלה ללא כל התראה. במקרים מסוימים התקנת העדכונים אף גרמה לנזק ולמחיקת קבצים, בעיה שבה מטפלת מיקרוסופט בנפרד באמצעות יצירת גיבוי אוטומטי לקבצי המערכת ותהליך התקנה זהיר יותר, שידרוש מקום רב יותר בכונן הקשיח.