לא עבר שבוע מאז שהענקית מרדמונד, מיקרוסופט (Microsoft), חשפה את הדור החדש של הקינקט (Kinect) ביחד עם השקת ה-Xbox One וכבר מתווסף חיישן חדש לרשימה – קינקט לשוק המחשבים האישי. את הידיעה הזו אנו מקבלים עקב פרסום בבלוג הקינקט של מיקרוסופט מיום חמישי המספר כי החיישן החדש, אשר בנוי בשביל מערכת ההפעלה של מיקרוספוט,  חלונות (Windows), יושק ככל הנראה במהלך השנה הבאה ויגיע עם רוב הטכנולוגיות הקיימות בחיישן החדש אשר מגיע עם ה-Xbox One, כלומר החיישן יכלול את טכנולוגיית הפקודות הקוליות ואת הפעולות על ידי מחוות.

הקינקט לחלונות יגיע עם מצלמת באיכות גבוהה (HD) וכן גם עם מיקרופון מבודד רעשים לסינון קולות הסביבה, אשר יספק זיהוי טוב יותר של קולות המשתמשים. החיישן החדש אף מגיע עם "Time-Of-Flight", טכנולוגיה של מיקרוסופט המודדת את הזמן שלוקח לפוטון (חלקיק אור) להגיע לאדם או לחפץ וכך מודדת את המרחק של חפצים ובני אדם במרחב.

"כמו שהקינקט החדש יביא אפשרויות מהפכניות לתחום הגיימינג והבידור, הקינקט החדש לחלונות יעשה מהפכה בחווית השימוש במחשב."
"כמו שהקינקט החדש יביא אפשרויות מהפכניות לתחום הגיימינג והבידור, הקינקט החדש לחלונות יעשה מהפכה בחווית השימוש במחשב. הדיוק והתגובות האינטואיטיביות שהפלטפורמה החדשה מספקת יאיצו את הפיתוח של מחוות תנועתיות וקוליות במחשב", זה מה שכתב מנהל הפרויקט של הקינקט לחלונות, בוב הדל, בפוסט בבלוג של הקינקט. "כל זה (מדבר על תכונותיו של החיישן שציינו) אומר שהחיישן החדש יזהה תנועות ופרטים מדויקים." מוסיף הדל, ומדבר על כך שהמצלמה תזהה אפילו סיבוב של פרק כף היד, מצב של הגוף ואפילו כפל בבגד. הפיתוחים החדשים יקלו על מפתחים לעקוב יותר טוב אחר אנשים, חפצים, וסביבות עם דיוק הרבה יותר גדול. כל הפרטים הללו יגיעו באופן מיידי למצלמה לא משנה מה גודל החדר.

במיקרוסופט מספרים בפוסט כי הקינקט לחלונות יכלול בחובו שיפור למעקב אחר שלד כך שהחיישן החדש עוקב אחרי יותר נקודות על גוף האשר מאשר בעבר, לרבות קצות האצבעות. יכולתו של החיישן לעקוב אחר שישה שלדים שונים בבת אחת פותחת בעצם חלון למגוון רחב של אפשרויות למשחקים מרובי משתתפים, כמו גם פתרונות לכושר גופני (הקינקט החדש קולט אפילו את פעימות הלב במהלך פעילות ספורטיבית) ואפשרויות ליצירת חוויות בחלל הפתוח שבו אנשים רבים יוכלו להשתתף. בנוסף, המצלמה החדשה מאפשרת גם לשחק בתנאי תאורה חשוכים מאוד, מה שמאפשר למפתחים לפתח משחקים יותר מציאותיים.

הדל סירב לספק פרטים נוספים בפוסט המדובר ומספר כי החברה תספר פרטים יותר נרחבים, כמו איך מפתחים יכולים לקבל לידיהם את הטכנולוגיה החדשה, בכנס המפתחים של החברה אשר יערך בסן-פרנסיסקו ב26-28 ביוני. תאריך שחררו של חיישן הקינקט החדש עדיין אינו פורסם. יהיה מעניין לראות כיצד מיקרוסופט תצליח לשנות את חוויות השימוש שלנו במחשב האישי בעזרת החיישן החדש, במיוחד לאור המתחרה החדש Leap Motion שצפוי לצאת לשוק בקרוב.

כתב: עמרי מרום