מיקרוסופט (Microsoft), בניגוד לכמה ממתחרותיה, נמנעה עד היום מאימוץ מלא של תקן USB-C האוניברסלי כתחליף לכל החיבורים האחרים במחשביה הניידים, אך פטנט שאותו הגישה החברה מוקדם יותר השנה חושף כיצד מקווה מיקרוסופט לבצע בסופו של דבר את המעבר לתקן החדש, באופן שיהיה שימושי ונוח יותר למשתמש. מדובר בחיבור USB-C סטנדרטי אמנם, אבל כזה המשולב עם תופסן מגנטי מתקדם.

לפי מסמכי הפטנט, החיבור יתמוך הן בכבלי USB-C קיימים, והן בכבלים שבהם ישולב מגנט שיאפשר חיבור נוח, יציב ובטיחותי יותר למחשב. בדומה לתקן ה-MagSafe של אפל (Apple), ששירת את מחשבי החברה טרם המעבר ל-USB-C, חיבור מגנטי משמעו שניתן לנתק את הכבל במשיכה – מבלי שהמחשב כולו ייגרר ביחד איתו. כמובן שבדרך זו ניתן להגן על המחשב גם מנפילה או משיכה בטעות. חידוש נוסף שאותו שוקלת מיקרוסופט היא מנגנון מכאני שיוכל להדק או לנתק את הכבל בלחיצת כפתור, לבחירת המשתמש.

חיבורי USB-C יכולים לשמש הן לצורך העתקת מידע וחיבור למחשבים אחרים ואביזרים, והן לצורך הטענה מהירה של המחשב. ככל שהתקן זוכה לאימוץ נרחב יותר הן בדגמי מחשבים ניידים והן בטלפונים חכמים, כך הוא הולך ונעשה מבוקש יותר – וסביר להניח שנראה אותו בדגמי ה-Surface של שנת 2019, בין אם באמצעות החיבור המגנטי המתואר בפטנט, או בגרסתו המוכרת.