מיקרוסופט (Microsoft) מוכיחה שוב ושוב כי היא רוצה להטביע חותם גם אצל מערכות ההפעלה המתחרות. לאחר ששחררה בחודש פברואר את Hub Keyboard, בתחילה רק למכשירי אנדרואיד, משחררת החברה את המקלדת גם למכשירי iOS. החידוש העיקרי של המקלדת מאפשר לשתף מידע משירותים רבים, זאת באמצעות הקשה פשוטה של מילת מפתח בלבד.

לדוגמה, אם התבקשנו להזין כתובת מגורים של מישהו ולאחרונה העתקנו אותה ממסך אחר, נוכל לגשת ל-Clipboard, אותו מיקום בו שמורות כל ההעתקות שביצענו, ולשלוף משם במהירות את אותה הכתובת. כמו כן, אם נקיש מילת מפתח כלשהי, האפליקציה תחפש את קיומה במסמכים שלנו ששמורים בענן של מיקרוסופט (Drive) ונוכל לשתף מיד את הקובץ שבו היא מופיעה. כך, ניתן גם לחפש אנשי קשר או לתרגם משפטים שכתבנו, כל זאת ישירות ממסך כתיבת הטקסט מבלי שנצטרך לעבור ממסך למסך.

לא רק SwiftKey

לאחרונה רכשה מיקרוסופט גם את המקלדת הפופולרית SwiftKey, ומוקדם יותר גם דווח כי היא עתידה לשחרר את המקלדת Word Flow גם למשתמשי iOS. כך שאין ספק שמיקרוסופט מתכננת להחזיק נתחים גדולים בשוק המקלדות לסמארטפונים.

ונחזור ל-Hub Keyboard: האפליקציה דורשת הרשאות גישה, הן לשירותי ה-Office 365 והן הרשאות הגישה של מערכת ה-iOS. למרות שהחברה מציינת כי המקלדת זמינה להורדה רק בארה"ב, אנחנו הצלחנו להוריד אותה גם בישראל. עם זאת, היא עדיין לא תומכת בשפה העברית.

https://www.youtube.com/watch?v=6ozUd7rEx-s

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.