בחודש הבא, במסגרת כנס Computer-Human Interaction, תציג חברת מיקרוסופט (Microsoft) כיסוי מהפכני חדש לסמארטפון בשם FlexCase, שעליו היא עובדת עם אוניברסיטת Applied Sciences Upper Austria. החידוש שלו נעוץ בכך שחוץ מלהגן על הסמארטפון, הוא מכיל גם נייר אלקטרוני צמוד שמסוגל להרחיב את התצוגה של המכשיר, כך שניתן לבצע משימות, לנווט ולהקליד טקסט באמצעותו.

המסך המשני בנוי על גבי שכבה של חיישנים שהונחו מתחת למסך דיו-אלקטרוני בגודל 4 אינץ', ומאפשרים לו לתקשר עם הסמארטפון בכמה מצבי תצוגה. במצב "לפטופ", המכשיר נמצא למעלה במצב אופקי והמסך למטה, כך שהוא מסוגל לשמש כמקלדת כמו במחשב נייד. במצב Book Mode התצוגה נמצאת במצב אנכי משמאל למכשיר ומאפשרת להרחיב את התצוגה שלו, בדומה לקריאה של ספר. במצב Backside התצוגה נמצאת מאחורי המכשיר ומאפשרת שליטה עליו באמצעות האצבעות שמחזיקות את הכיסוי.

בין היתר מאפשר המסך העתקה של טקסטים מהמסך הראשי אליו, לצורך שימוש נוסף כגון צירופם לאימייל. בנוסף, במצב ספר, כיפוף של שולי הנייר מאפשר פעולה של דפדוף בטקסטים כאילו היו עמודים בספר. במצב אחר ניתן לנווט קדימה ואחורה בסרטון וידאו באמצעות הנייר. בנוסף ניתן להעביר למסך תצוגה של מסלול ניווט באמצעות סגירת הכיסוי ושפשוף המסכים יחד, או לדפדף במפה באמצעות לחצן בפינה הימנית שלו, וגם להעביר את לחצני השליטה במצלמה אליו כך שהמסך של הסמארטפון יהיה נקי יותר בעת צילום תמונה.

טרם ידוע כאמור מתי בדיוק ייצא הכיסוי לשוק או כמה יעלה, אבל סביר להניח שפרטים נוספים עליו ייחשפו בחודש הבא.

קרא עוד:  לא מתאפקת: וואן פלוס מפרסמת תמונות של OnePlus 7T לפני החשיפה הרשמית