בהתאם להכרזתה בתחילת החודש שחררה כעת מיקרוסופט (Microsoft) להורדה את גרסת הניסוי של דפדפן האינטרנט Edge, במהדורה המותאמת למחשבי המקינטוש של אפל (Apple) המבוססים על מערכת ההפעלה macOS. בגרסתו המקורית תמך הדפדפן במערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10) בלבד, אולם מאחר וכעת הוא מתבסס על מנוע העיבוד של דפדפן כרום (Chromium), פיתוח גרסה המותאמת למחשבי מק הפכה למשימה פשוטה בהרבה עבור מיקרוסופט – וזו אכן החליטה לנצל את ההזדמנות.

Screen capture showing Microsoft Edge running on macOS.

בחברה מציינים כי תפריטי הדפדפן, קיצורי המקלדת ופרטים אחרים בעיצוב ובממשק הותאמו במיוחד כך ש-Edge ״ירגיש בבית״ במחשבי המק, ולא יראה שונה באופן קיצוני מכל תוכנה אחרת שפותחה עבור מערכת ההפעלה של אפל. עם זאת, חווית הגלישה עצמה אמורה להיות זהה לחלוטין בכל גרסאותיו של הדפדפן, פרט קריטי במיוחד עבור מפתחים שלא ידרשו לבחון את אותו האתר מספר פעמים בפלטפורמות שונות.

Animation showing Touch Bar integrations in Microsoft Edge

ואכן, בשלב זה מיועדת גרסת הניסוי בעיקר למתכנתים ומנהלי אתרים, המעוניינים להתכונן מראש ליום בו דפדפן Edge יוצע באופן רשמי עבור כלל המשתמשים. במיקרוסופט עדיין לא מוכנים לנקוט בתאריך יציאה סופי, אך בהתרשמות קצרה נראה כי גרסת הניסוי של Edge יציבה למדי, וקשה להאמין כי נותרו יותר מעוד מספר חודשים בטרם תוצע להורדה הגרסה הסופית.