לצד ההכרזות על דגמי Surface חדשים, בהם טלפון כפול מסכים מבוסס אנדרואיד (Android), הציגה מיקרוסופט (Microsoft) גם אביזרי מחשב המיועדים למשתמשים הביתיים והעסקיים, בהם גרסה משודרגת ל"מקלדת הארגונומית" הקלאסית והאהובה של החברה.

המקלדת הארגונומית שהוצגה לראשונה בשנת 1994, מגיעה בעיצוב ייחודי שמטרתו לעודד את המשתמש לתנוחת ישיבה ועבודה שאמורה להפוך את השימוש במחשב לנוח, בריא ופחות מעייף. יש לה גם משטח ספוגי רחב למדי להנחת פרק היד, המיוצר בגרסה החדשה מחומרים איכותיים ועמידים יותר. לצד כפתורי קיצור הדרך הרגילים המיועדים להפעלת פונקציות שונות במערכת ההפעלה Windows 10, כוללת המקלדת גם כפתור להצגת לוח האימוג'י.

מיקרוסופט הכריזה גם על "עכבר ארגונומי", המעוצב גם הוא בצורה שאמורה לתרום לשימוש נכון מבחינה בריאותית. לכפתור חמישה כפתורים (כולל הגלגלת), אך רק שניים מהם ניתנים להתאמה אישית לפי צרכי המשתמש. החברה לא פרסמה את המפרט המדויק, אך יש להניח כי מדובר בעכבר המיועד לשימוש משרדי ולא אחד המתיימר לביצועים המקבילים לאלו של מוצרי גיימינג.

מחירה של המקלדת עומד על 59.99 דולרים בארה"ב, והעכבר יימכר תמורת 39.99 דולרים. שניהם צפויים להגיע לחנויות באמצע החודש הנוכחי.

Microsoft Ergonomic Keyboard