סדרת מחשבי Surface של מיקרוסופט (Microsoft) היא ללא ספק הצלחה גדולה. בהדלפה חדשה מתברר כי החברה תכננה להשיק דגם מיני לטאבלט שלה – שבוטל ברגע האחרון.

המדליף הסדרתי אוון בלאס (evleaks) שחרר תמונות הדמיה שיווקיות של המכשיר שהיה אמור להגיע למדפים ב-2014, כאשר הדיווח שלו מצטרף לתמונות אחרות שכבר הודלפו מוקדם יותר השנה. Surface Mini זהו שמו והוא נועד להביא פתרון נוח וזמין לתחום הטאבלטים מבוססי מערכת חלונות.

לפי הפרטים, גודלו של ה-Surface Mini קטן בהרבה מאשר המקובל בשוק. גודלו של המסך הוא 7.5 אינץ' בלבד ברזולוציה 1440×1080 פיקסלים, כלומר יחס תצוגה של 4:3. הוא גם היה אמור לתמוך בעט הדיגיטלי Surface Pen שהגיע מעט אחרי.

בניגוד לשאר המוצרים בסדרה, Surface Mini לא נועד לשימוש עם מקלדת אלא הוא מהווה כמעין שלוחה ניידת וקטנה לצורך שימוש מהיר וזמין. הכיסוי של הטאבלט כן משלב רגלית להצבה אנכית על גבי שולחן לשימוש בזמן צפיה בוידאו או שיחות וידאו.

אם חיפשנו את הסיבה לביטול המחשב היא ככל הנראה נעוצה בעובדה כי הוא היה אמור להישלח עם מערכת Windows RT, שכזכור פיתוחה הופסק בתחילת 2015. מערכת הפעלה זו נועדה להוות להביא לעולם מחשבים זולים במיוחד כאשר אלו השתמשו במעבדים מבוססי ארכיטקטורת ARM, אולם בשל מגבלות התוכנה של המערכת לא היה ניתן להריץ יישומי Windows מלאים.

למרות כשלון המערכת, מיקרוסופט מנסה לחזור לרעיון עם Windows 10 S שתציע מחשבים מוזלים המשתמשים בשבבי ARM כמו Snapdragon 835.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.