דווקא זמן קצר לאחר ההכרזה הרשמית כי מיקרוסופט (Microsoft) תחדל לפתח את Windows 10 Mobile, השריד האחרון לפלטפורמת הטלפונים העצמאית של החברה, חושף אתר Windows Central את מה שעשוי היה להיות המכשיר שהיה מציל את מערכת ההפעלה – לו רק היה מגיע לחנויות בזמן. מסתבר כי כבר ב-2014 הייתה מיקרוסופט קרובה להשקת מכשיר סמארטפון עם מסך נטול מסגרת, טכנולוגיה שזכתה לאימוץ נרחב בשוק רק השנה.

המכשיר שאותו השיגו ב-Windows Central הוא אבטיפוס פעיל, שזכה לשם הקוד Vela ויועד דווקא להיות מכשיר בסיסי במחיר של פחות מ-200 דולרים. המפרט שלו אכן לא מרשים במיוחד, עם מעבד Snapdragon 200 וג׳יגה-בייט אחד בלבד של זיכרון עבודה (RAM), אך גולת הכותרת הייתה מסך בגודל 5 אינצ׳ שתופס כמעט את כל שטח פניו של המכשיר, עיצוב חסר תקדים לתקופתו.

עדשת המצלמה הקדמית ממוקמת בדגם האבטיפוס דווקא בתחתית המסך, ואילו המצלמה האחורית, באיכות 5 מגה-פיקסל, לא הייתה נחשבת איכותית במיוחד אפילו ב-2014. ואולם בזכות העיצוב הייחודי והמחיר המדהים, המכשיר הזה בהחלט עשוי היה למשוך תשומת לב רבה למערכת ההפעלה Windows Phone 8.1 שאותה ניסתה מיקרוסופט לקדם באותה עת.

ואולם כל זה, כמובן, לא קרה. מסיבה שכנראה לעולם לא נדע, החליטה מיקרוסופט לוותר על הדגם הייחודי הזה, ושיווקה במקומו את מכשיר ה-Lumia 435, דגם בסיס נשכח שלא חולל מהפכה גדולה ובוודאי לא הציל את הפלטפורמה מכישלון בתחרות מול מכשירי האייפון והאנדרואיד.