ביום שלישי האחרון (ה-9 באפריל) החלה מיקרוסופט בהפצתו של עדכון קטן למערכת ההפעלה חלונות 10 (עדכון שמספרו KB4493509). בחלוף הימים, עושה רושם כי החברה עדיין לא הצליחה לשפר את רמת אמינותם של עדכונים אלו – והפורומים הרשמיים של מיקרוסופט שוב מלאים בתלונות אודות תקלות הנגרמות מיד לאחר התקנת העדכון.

המשתמשים המתלוננים מדווחים כי בעקבות העדכון, החלו תופעות שונות ומוזרות כגון האטה משמעותית של ביצועי המערכת, ואי יכולת לפתוח תפריטים שונים באמצעות הכפתור הימני של העכבר. דיווחים חמורים יותר מתייחסים למצב שבו המחשב קופא לחלוטין בעקבות ההתקנה והופך לבלתי שמיש. במקרה זה, נאלצו אותם משתמשים להפעיל מחדש את המערכת במצב בטוח (Safe Mode), למחוק את העדכון, ובעקבות זאת התקלות נעלמו וניתן להמשיך בעבודה כרגיל.

מיקרוסופט טרם התייחסה לדיווחים והעדכון עדיין זמין להורדה, אך בעקבות התלונות מומלץ לנקוט בזהירות ולא למהר להתקין אותו. עדכונים אחרים שיצאו באותו יום למערכות ההפעלה חלונות 7 וחלונות 8.1 סובלים אף הם מתקלות – ובמקרה זה מיקרוסופט דווקא כן מודה בבעיה, משייכת אותה לאי-תאימות עם תוכנות אנטי-וירוס מסוימות, ומבטיחה פתרון בהמשך.