נגן הזון שנמצא איתנו כבר כחמש שנים, יורד אט אט מהמדפים, ומיקרוסופט תחדל מלייצר מכשירים חדשים, כך הודיעה החברה באופן רשמי באתר התמיכה של ה-Zune: “ אנחנו מודיעים כי Windows Phone הולך קדימה, ואנחנו מתמקד בתכני מוזיקה ווידאו בנייד” נכתב באתר והוסיפה כי היא לא תייצר עוד נגיני Zune.

כבר כתבנו בעבר על הדיווחים בדבר מותו של נגן ה-Zune, ומיקרוסופט לאחר מכן הפריכה את השמועות הללו, אבל הסוף היה ידוע. את כל כובד משקלה מעבירה מיקרוסופט למערכת ה-Windows Phone ושם היא כבר הטמיעה את הממשק והתכנים השונים שנגנן ה-Zune HD הציע.

מיקרוסופט קיוותה כי נגן הזון יצליח לשובר את המונופול של אפל בתחום הנגנים המתקדמים, אך בהעדר שיווק נכון, והשקה מצומצמת רק לארה”ב, הנגן נחל כישלון. הערכות דומות נשמעו גם על נגן ה-iPod Classic של אפל, וכי כוונת החברה להפסיק את ייצורו ולהתמקד בנגנים הנותרים.

התתחרות כיום בתחום הנגנים מתמקדת בעיקר בנגנים הגדולים – iPod Touch ונגני האנדרואיד כמו Galaxy 5.0/4.0, אשר מסוגלים להציע אפליקציות, אינטרנט, ניווט ותכנים רק ללא יכולת סלולרית, ולשם השוק מכוון.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.